Kobiety zapobiegają chorobom, a mężczyźni się leczą

Kobiety, zapobiegają chorobie, a mężczyźni lecząMężczyźni w wieku od 45 do 60 lat trzy razy, jak telefonu bardziej narażone na niebezpieczeństwo zawału serca, niż kobiety, a we wczesnej i średniej dorosłości grozi im, i tym większe ryzyko podwyższonego ciśnienia. Jednak większość mężczyzn do lekarza nie idzie. Mężczyźni razbolijevaju inaczej niż kobiet, a z powodu tego, że różnice między płciami mają dużą rolę w szeregu chorób, występuje konieczność różnego podejścia w leczeniu, które byłyby dostosowane podłogi, mówią naukowcy, którzy zajmują się badaniami w tej stosunkowo nowej dziedzinie.

Badań w dziedzinie różnic między płciami coraz częściej koncentruje się na medycynie zapobiegawczej i dla mężczyzn. Mężczyźni i kobiety razbolijevaju być inaczej, dzięki przede wszystkim czynnikami biologicznymi, – mówi Frank Sommer, prezes Njemačkoga społeczeństwa dla męskiego zdrowia (DGM), pracował w University medical center Hamburg-Eppendorf.

Męski hormon testosteron, który jest bardzo istotny dla rozwoju zarodków rodzaju męskiego, „znów zaczyna działać na ciało człowieka w okresie dojrzewania” – mówi Sommer. Ponadto, psychika i wychowanie mężczyzn różnią się od psychiki i wychowania kobiet. Mężczyźni często myślą, że muszą być silni i nie muszą pokazywać słabości, zauważa, Sommer, dlatego często ignorują badania lekarskie.

„Często mówimy, że kobiety, zapobiegają chorobie, a mężczyźni leczą” – mówi.

W badaniu, które obejmowało mężczyzn w wieku od 40 do 80 lat z sześciu czołowych europejskich krajów przemysłowych i USA, między 79 i 86 procent respondentów stwierdziło, że są one zdrowe, czy jest w pełni zdrowy. „Rzeczywistość, oczywiście, zupełnie inna”, ostrzega Sommer.

Druga istotna różnica między mężczyznami i kobietami jest genetyczna struktura ich chromosomów. Mężczyźni mają tylko jeden chromosom X. Dlatego wady genetyczne znacznie bardziej niebezpieczne niż u mężczyzn, ponieważ kobiety mają innego chromosomu, jak w uzasadnieniu wyjaśnił Sommer.

Z powodu wszystkich tych czynników, dobrze by było zapewnić pomoc medyczną użytkownika mężczyznami. Mężczyźni w wieku od 45 do 60 lat, na przykład, trzy razy w jak telefonu bardziej narażone na niebezpieczeństwo zawału serca, niż kobiety, mówi Sommer, dodając, że mężczyźni we wczesnej i średniej dorosłości grozi i wielkie niebezpieczeństwo od podwyższonego ciśnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *