Liczarki do banknotów – na co zwrócić uwagę przy wyborze liczarki?

Liczarki do banknotów – na co zwrócić uwagę przy wyborze liczarki?

Profesjonalna liczarka do banknotów to duże ułatwienie codziennej pracy w takich miejscach jak banki czy kantory. W praktyce sprawdzi się właściwie wszędzie, gdzie mamy do czynienia z obrotem gotówkowym i chcemy sprawnie i szybko przeliczyć banknoty. Producenci liczarek oferują różnorodne rozwiązania. Jeśli więc zależy nam na znalezieniu urządzenia o określonych parametrach, nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu. Ale na które z nich zwrócić szczególną uwagę? Dziś to sprawdzamy.

Liczarka banknotów – kontrola autentyczności

Nowoczesne urządzenia zostały wyposażone w specjalną technologię, pozwalającą zweryfikować, czy mamy do czynienia z prawdziwymi banknotami czy z fałszywkami. To jedna z najważniejszych funkcji. Profesjonalne liczarki do banknotów uchronią nas przed stratami finansowymi i stresem. Jak dokładnie kontrolują autentyczność te urządzenia? W tym celu przeprowadzają:

  • kontrolę UV
    Odpowiada za nią specjalny czytnik ultrafioletu.
  • kontrolę IR
    Maszyna emituje promieniowanie IR i w ten sposób sprawdza jakość tuszu.
    Podczas zakupów warto sprawdzić również to, jak reaguje urządzenie w razie wykrycia ewentualnej nieprawidłowości. Przeważnie liczarki banknotów wydają wtedy sygnał dźwiękowy, a proces liczenia się zatrzymuje.

Profesjonalne liczarki do banknotów – jakie mogą mieć funkcje?

Nowoczesne rozwiązania wyposażone są w funkcję liczenia, odliczania i sumowania. Pierwsza polega na procesie przeliczania banknotów umieszczonych na podajniku. Druga dotyczy odliczana wybranej przez nas ilości banknotów. Sumowanie natomiast pozwala nam łatwo sprawdzić, jaka jest wartość zliczanych pieniędzy. Dobrze będzie więc zweryfikować, czy rozważane przez nas rozwiązanie oferuje wszystkie te warianty, bo podczas pracy każdy z nich może okazać się przydatny.

Czy liczarka do banknotów jest wygodna w użytku?

Pamiętajmy także o komforcie pracy. Zaawansowane, nowoczesne urządzenie wcale nie powinno być skomplikowane w obsłudze. Wręcz przeciwnie. Dobrze zaprojektowana liczarka banknotów jest intuicyjna, a praca z nią nie sprawia żadnych problemów. Jak zweryfikować, czy właśnie z takim urządzeniem mamy do czynienia? Na etapie zakupów sprawdźmy, czy urządzenie jest ciche. W ten sposób będziemy mogli wykonywać swoje obowiązki w komfortowych warunkach. Oprócz tego istotną sprawą będzie panel sterowania. Przyjrzyjmy się, co producent pisze na jego temat. Czy jego obsługa wymaga specjalistycznej wiedzy? Czy jest intuicyjna? Na wygodę wpływają też takie dodatkowe cechy produktu jak chociażby wysuwane rączki, pozwalające bez trudu przenieść liczarki do banknotów z miejsca na miejsce.

Na koniec warto wspomnieć, że zakupy będą dużo przyjemniejszym doświadczeniem, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z profesjonalnego sklepu. Takie miejsca w swojej ofercie uwzględniają tylko dopracowane, profesjonalne liczarki. Jednym z miejsc godnym zaufania i cieszącym się sympatią klientów jest imatrix.pl.