Jakie osłony okienne cieszą się największą popularnością

Trudno znaleźć osobę, która w osłonach okiennych dostrzega jedynie użyteczność. Nowoczesne konstrukcje różnią się wyglądem, zastosowanymi mechanizmami, a z ich pomocą da się zadbać o modny i stylowy wystrój wnętrza. Dziś sprawdzamy, jakie osłony okienne cieszą się największą popularnością i co o tym zdecydowało.

Nowoczesne rolety – co warto o nich wiedzieć?

Producenci proponują różnorodne warianty rolet. W dobrze wyposażonych sklepach, takich jak np. Emjot, znajdziemy np.

  • rolety rzymskie
    Charakteryzuje je to, że nie nawijają się na rolkę, tylko zwijane są falami. Nowoczesne konstrukcje nie sprawiają problemu z pielęgnacją. Wystarczy zdjąć materiał ze stelaża, a następnie wyprać zgodnie z zaleceniami. Rolety rzymskie wykonuje się zarówno z cienkich, transparentnych materiałów, jak i z grubszych tkanin.
  • rolety okienne wewnętrzne dzień noc
    To nowoczesne rozwiązanie jest bardzo popularne, bo nie tylko pięknie zdobi okno, ale też charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością. Roleta złożona jest z poziomych pasów tkaniny. Decydując o ich ułożeniu, możemy dowolnie sterować oświetleniem. W efekcie da się osiągnąć dużo więcej efektów i poziomów zaciemnień niż w przypadku klasycznych rolet.
  • rolety aluminiowe zewnętrzne
    Rolety z powodzeniem można stosować również na zewnątrz budynku. Takie warianty są odporne na czynniki atmosferyczne. Dzięki nim możemy zadbać o komfort optyczny i termiczny wewnątrz pomieszczenia. Przy okazji takie rozwiązanie skutecznie odstrasza złodziei.

 

Żaluzje i markizy Selt

Rolety nie są jedynym sposobem na osiągnięcie ciekawych efektów aranżacyjnych. Żaluzje bambusowe, aluminiowe czy tekstylne pozwalają dowolnie wpływać na wystrój pomieszczenia. Ogromny wybór tekstur i kolorów to szansa na znalezienie optymalnej aranżacji, która spodoba się wszystkim domownikom. Intrygujący wygląd można uzyskać również dzięki markizom Selt. Nie tylko chronią balkony i okna, ale też przepięknie zdobią budynek.