Co daje polerowanie kloszy reflektorów?

Pięknie prezentujące się czyste auto to duma każdej zmotoryzowanej osoby. Czasem zapominamy, że regularne wizyty w myjni nie wystarczą, żeby zadbać o to, jak wygląda reflektor. Żeby zadbać o ten element, konieczne będzie przedsięwzięcie konkretnych działań.

Jak przebiega polerowanie reflektorów?

Bez polerowania nie usuniemy dokładnie wszystkim plam i zanieczyszczeń, które zgromadzimy się na reflektorze podczas jazdy i postoju auta. Tutaj trzeba zaznaczyć, że profesjonalne polerowanie nie ma za wiele wspólnego z samodzielnym przetarciem reflektora szmatką.

Pracownik warsztatu dobiera działanie do stopnia zanieczyszczenia reflektora. Na tej podstawie decyduje, jakie kroki trzeba będzie podjąć, żeby przywrócić reflektorom swoją pełną funkcjonalność i idealny wygląd. Podczas takich oględzin specjalista może uznać, że najpierw trzeba będzie przeprowadzić szlifowanie reflektorów. W tym celu wykorzystuje się specjalne urządzenia, wykonujące kilkaset obrotów głowicy na minutę.

Po takim polerowaniu przeprowadza się polerowanie. Warsztaty korzystają w trakcie tego procesu z różnych materiałów np. w Warsztacie Sergiej Paszyński w Świnoujścia, wykorzystuje się specjalne preparaty, usuwające matowienie z powierzchni reflektora. Idealnie nada się do tego specjalna pasta polerska przeznaczona do tej części samochodu.

Polerowane reflektory

Co po polerowaniu?

Gdy specjalista skończy polerowanie, przyjdzie czas na dokładne oczyszczenie reflektorów z pasty oraz pokrycie ich powierzchni środkiem konserwującym. W efekcie reflektor przez dłuższy czas będzie:

  • prezentował się nieskazitelnie;
  • zachwycał swoją przejrzystością;
  • doskonale spełniał swoją funkcję.

Kompleksowa, precyzyjna renowacja reflektorów to czasochłonne zajęcie, ale gra jest warta świeczki, bo wysiłki przynoszą doskonałe efekty. Należy doskonale znać wykorzystywane materiały oraz uważać przy nakładaniu preparatów, żeby nie uszkodzić brzegów reflektora oraz karoserii.

 

Źródło: https://warsztat-swinoujscie.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published