Czym powinna charakteryzować się dobra sucha karma dla szczeniąt

Jaka karma dla szczeniąt będzie właściwa? To pytanie zadajemy sobie każda osoba opiekująca się młodym zwierzakiem. Podczas konstruowania diety dla wzrastającego psiaka powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem oraz zaleceniami ekspertów. Ci wielokrotnie wskazywali i nadal wskazują na wiele zalet bezzbożowej karmy dla szczeniąt. Z jakimi korzyściami wiąże się takie żywienie czworonoga?

Karmy dla szczeniąt – skład przede wszystkim

Wielu producentów stara się zachęcić do kupna swojej karmy dla szczeniaków, posługując się przy tym różnymi chwytami marketingowymi. Odpowiedzialny psi opiekun, który racjonalnie podchodzi do sprawy, powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na skład. To po nim poznamy, czy dana sucha karma na szczeniąt będzie w stanie spełnić potrzeby żywieniowe rosnącego zwierzaka.

Karma dla szczeniaków – co należy wykluczyć z diety psa?

Dieta psa powinna być wolna od:

  • GMO
  • składników antyżywieniowych
  • zbyt dużej ilości węglowodanów (zamiast tego powinniśmy wybierać rozwiązania ze zwiększoną zawartością białka).

Suche karmy dla szczeniąt – jakich składników poszukiwać?

Bezzbożowa karma dla szczeniąt to produkt bogaty w kwasy Omega-3 i prebiotyki MOS FOS. Podstawą jest tutaj jednak białko pochodzenia zwierzęcego. W składzie dobrych karm znajdziemy więc na pierwszym miejscu np. łososia, plamiaka, błękitka, indyka i kaczkę. Co istotne, sprawdzeni producenci troszczą się też o to, żeby w karmie znajdowały się również świeże składniki mięsne. Oprócz tego bezzbożowe karmy dla szczeniąt zawierają warzywa, będące świetnym źródłem błonnika pokarmowego i witamin. Do takich przysmaków, poprawiających samopoczucie i zdrowie psiaka zaliczymy np. bataty i szparagi.

Karma dla szczeniąt – zadbaj o rozwój zwierzaka od samego początku

Dobrze zbilansowana dieta, wyróżniająca się zróżnicowanym składem i wysokimi walorami smakowymi, sprawi, że młody pies z siłą, ciekawością i entuzjazmem przystąpi do poznawania otaczającego go świata. Z takimi sprawdzonymi produktami, jak karmy od Crazy Boy, zatroszczymy się o to, żeby nasz przyjaciel od samego początku miał dostęp do składników odżywczych, których potrzebuje do zdrowego wzrostu.

Bezzbożowe karmy dla szczeniąt zawierają wysoko przyswajalne składniki, które dodatkowo zmniejszają ryzyko pojawienia się alergii oraz innych problemów ze strony układu pokarmowego. Dietę bezzbożową warto kontynuować również później – wystarczy wybrać odpowiednią karmę bezzbożową dla psów dorosłych.

Źródło: https://crazyboy.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published