Czym się różnią między sobą worki do pakowania próżniowego?

Pakowanie próżniowe ma coraz szerszą rzeszę fanów z prostego powodu: dzięki tej technice wyroby spożywcze dłużej zachowują swoją świeżość. Jedzenie, które prezentuje się apetycznie i podczas transportu nie straciło swoich wartości odżywczych to coś, po co chętniej sięgają klienci. Żeby móc cieszyć się wszystkimi korzyściami, wynikającymi z pakowania próżniowego, należy wyposażyć się w odpowiednie worki.

Pakowanie próżniowe

O jakich rodzajach worków do pakowania próżniowego musisz wiedzieć?

  • Worki moletowane

Na rynku spotkamy się z workami moletowanymi, składającymi się z folii moletowanej jednostronnie lub dwustronnie. Na rynku dostępne są dwa rodzaje molety: w kształcie rombu oraz jako pionowe linie. Produkt wyróżnia się dużą uniwersalnością, bo można wykorzystywać go do pakowania wyrobów o różnych rozmiarach. W efekcie jedzenie zostaje zabezpieczone przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi i dłużej zachowuje wyjątkowy kolor i smak. Worki moletowane stosuje się w pakowarkach zewnętrznych.

  • Worki barierowe PA/PE

Pakowanie żywności? Oczywiście, ale po worki barierowe możemy sięgnąć właściwie niezależnie od tego, jaki produkt chcemy zapakować. Ich solidność i wytrzymałość pozwalają również na pakowanie podzespołów komputerowych, pieniędzy i wielu innych. Worki PA/PE stosuje się w pakowarach komorowych.

  • Worki do Sous-Vide

Producenci, działający w tej branży (m.in. firma Empra) proponują swoim klientom także worki, które z powodzeniem można wykorzystać podczas gotowania sous-vide. Są doskonałe zarówno do użytku w restauracjach, jak i do użytku domowego. Dzięki procesowi gotowania w niskich temperaturach jedzenie nie traci swojego naturalnego smaku i zachowuje więcej składników odżywczych.

  • Worki termokurczliwe

Tego typu worków używa się w sytuacji, gdy chcemy, aby opakowanie dokładnie przylegało do pakowanego przedmiotu/jedzenia. Zapakowany próżniowo wyrób umieszcza się na chwilę w specjalnej komorze do termokurczu. To tam, jak sama nazwa wskazuje, naddatek folii kurczy się, a produkty zostają doskonale zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Źródło: https://empra.com.pl//

Leave a Reply

Your email address will not be published