Kamienny dywan – czym jest i z czego jest zrobiony?

Kamienny dywan ze względu na swój niepowtarzalny wygląd bardzo często stosowany jest na balkonach, tarasach, ale coraz częściej wykonuje się go również wokół domów. Czym tak naprawdę jest i z czego jest zrobiony? Dowiesz się tego, czytając nasz dzisiejszy artykuł.

Czym jest kamienny dywan?

Dywan kamienny jest swego rodzaju posadzką, która zapewnia bardzo dużą trwałość i umożliwia osiągnięcie fajnego efektu. Dzięki właściwościom antypoślizgowym może być stosowana na zewnątrz budynków, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać ją wewnątrz domu. Dywan wykonany z kamienia charakteryzuje się pięknym wyglądem, a każdy inwestor z pewnością doceni, że w przypadku takiej powierzchni nie występują żadne mało estetyczne łączenia.

Dywan taki charakteryzuje się niską nasiąkliwością, co ma szczególne znaczenie w kontekście czyszczenia. Powierzchnie takie wykonuje się na tarasach, balkonach, schodach, ale często można skorzystać z nich np. przy pracach wykończeniowych kominka.

Kamienny dywan – czym jest i z czego jest zrobiony?

Jak wykonuje się kamienny dywan?

Kamienne dywany wykonywane są przez wykwalifikowane firmy, które mając do dyspozycji specjalnie wyselekcjonowane, drobne kamienie oraz preparaty takie jak żywica poliuretanowa są w stanie osiągnąć bardzo dobre efekty. Warto wiedzieć, że w pracach wykorzystywana jest również żywica epoksydowa oraz żywica techniczna. Układając kamienny dywan, kluczem jest odpowiednie przygotowanie podłoża, które musi być równe i stabilne oraz właściwie zagruntowane. Następnie układa się hydroizolację i rozkłada szalunki krawędziowe.

Kolejny krok to staranne zmieszanie kruszywa i żywicy oraz rozłożenie dywanu na danej przestrzeni. Warto zadbać, by żywica do kamiennych dywanów stosowana w trakcie prac była jak najlepszej jakości, bo ma ona ogromny wpływ na trwałość całej powierzchni kamiennego dywanu. Odwiedzając sklep https://farby-jeleniagora.pl/, bez trudu wybierzemy asortyment potrzebny do wykonania idealnej powierzchni. Pamiętajmy, że oszczędności na materiałach mogą skutkować poważnymi problemami na etapie eksploatacji dywanu. Nie warto więc się na nie decydować jeśli liczymy na naprawdę trwały efekt.

Artykuł powstał przy współpracy z https://farby-jeleniagora.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published