Kaski Shoei: jak wybrać odpowiedni dla siebie

Co zrobić, żeby wybrać właściwy kask? W tym artykule skupiamy się na kaskach Shoei i sprawdzamy, jakie udogodnienia oferuje ten sprawdzony i ceniony producent, któremu zaufało wielu motocyklistów na całym świecie.

W jaki sposób wybrać rozmiar kasku motocyklowego?

Na takie pytanie warto odpowiedzieć sobie, zanim przystąpimy do zakupów. To zdecydowanie nie powinien być wybór, bazujący na naszej intuicji. Musimy mieć pewność, że rozmiar jest właściwy, bo tylko wtedy produkt spełni swoją najważniejszą funkcję, czyli ochroni nas przed ewentualnymi urazami głowy.

Dość często okazuje się, że motocykliści wybierają za duże kaski. Gdy rozwiązanie jest za małe, zazwyczaj od razu to czujemy. Większy model zapewnia nam komfort i nigdzie nie uciska. Taka wygoda nie powinna być jednak jedynym naszym wyznacznikiem, branym pod uwagę podczas zakupów. Powinniśmy bowiem bazować na konkretnych wymiarach, a więc na obwodzie głowy.

W profesjonalnych sklepach znajdziemy informacje o tym, jakie wymiary kryją się np. pod określeniem M, L, czy XL. Jeśli takich danych nie ma na stronie firmy, nie obawiajmy się spytać obsługi. Profesjonalni doradcy chętnie udzielą nam dodatkowych wskazówek, które ułatwią wybór kasku. Rozmiar jest w tym przypadku bardzo ważny, bo za duży kask zwiększy ryzyko obrażeń głowy, doznanych podczas wypadku.

Kaski Shoei: jak wybrać odpowiedni dla siebie

Kaski Shoei – zadbaj o sprawdzony zakup

Kolejną ważną sprawą jest wybór odpowiedniego producenta. Kask może dosłownie uratować nasze życie lub zdrowie, dlatego zdecydowanie nie warto wybierać najtańszych rozwiązań. Zamiast tego zwróćmy uwagę na takie sprawy, jak konstrukcja skorupy. Powinna być stabilna. Dobrym pomysłem będzie wybór rozwiązania, które nie tylko jest wytrzymałe i odpowiednio chroni, ale też i wycisza hałas. Dość ciekawym pomysłem obecnym w takich produktach jak kaski Shoei są specjalne elementy, które decydują o zmianie przepływu powietrza i odciążeniu karku. Zapoznajmy się także z takimi udogodnieniami, jak chociażby:

  • wykorzystanie efektu podciśnienia
    Dzięki takiemu rozwiązaniu w kasku po prostu lepiej się oddycha, tzn. jego wnętrze z większą łatwością opuszcza powietrze nieświeże i gorące.
  • podwójne wypełnienia EPS
    Tacy producenci jak Shoei stawiają na materiały o różnej gęstości. Kombinacja tego typu w żadnym razie nie jest przypadkowa. Została opracowana w taki sposób, żeby minimalizować siłę uderzenia i jednocześnie zapewnić motocykliście pełną wygodę.
  • wygodne i solidne zapięcia
    Kask musi dobrze trzymać się na głowie. Odpowiednie zapięcie powinno być też komfortowe i nie być wykonane z nierdzewnego materiału.

Co jeszcze może się przydać?

Wcześniej opisane cechy kasków to podstawowe kwestie, ale nie zaszkodzi także, by zwrócić uwagę na estetykę. W profesjonalnych sklepach, takich jak MotoFreak możemy mieć pewność, że trafimy tylko na solidne modele, wyróżniające się innowacyjnymi rozwiązaniami i modnym, eleganckim wyglądem, którego nie powstydziłby się nawet najbardziej wymagający fani jednośladów.

Leave a Reply

Your email address will not be published