Mech dekoracyjny na ścianę – ciekawe rozwiązanie do domu, biura i innych pomieszczeń

Mech chrobotek reniferowy na ścianie? Ta atrakcyjna ozdoba przyjęła się na dobre zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i w użytkowych. Dowiedz się, dlaczego fanów i fanek takiego rozwiązania ciągle przybywa.

Kiedy możemy zdecydować się na mech dekoracyjny na ścianę?

Jedną z największych zalet tej ozdoby jest jej uniwersalne zastosowanie. To dlatego kolorowy mech ozdobny oraz klasyczny, zielony mech do dekoracji, możemy wykorzystać w:

  1. mieszkaniach;
  2. biurach;
  3. przestrzeniach usługowych.

Ograniczeniem nie jest brak światła, stąd często wybiera się to rozwiązanie, by wzbogacić aranżację hallu lub korytarza. Co ważne taka ozdoba w żaden sposób „nie gryzie się” z innymi roślinami, więc możemy sięgnąć po nią, niezależnie od tego, jaką zieleń mamy w pomieszczeniu. Żywy mech dekoracyjny będzie także strzałem w dziesiątkę, jeśli chcemy, żeby był jedynym roślinnym akcentem w pomieszczeniu. Takie ściany wyróżniają się wysoką estetyką, a jeśli mchu użyjemy w wystarczającej ilości, osiągniemy spektakularne rezultaty.

Mech dekoracyjny – świetna opcja dla leniwych i dla tych, którzy nie mają ręki do kwiatów

Hodowla roślin domowych to dla wielu osób prawdziwe hobby. Część z nas jednak nie lubi doglądania, podlewania lub po prostu sobie z tym nie radzi. Mech ozdobny nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie musimy go podlewać czy dbać o nasłonecznienie. Średnia wilgotność powietrza, która występuje w mieszkaniu zapewni mu odpowiednią ilość wody. Naturalny mech dekoracyjny przypadnie do gustu również tym osobom, które często są poza domem, np. podróżują lub wyjeżdżają służbowo.

Żywy mech do dekoracji – co z czyszczeniem?

Wiadomo, że z roślin czasem trzeba przecierać kurz. Na szczęście mech chrobotek reniferowy zwalnia nas także z takich obowiązków. Produkt jest zaimpregnowany i ma właściwości antystatyczne. Nie musimy więc martwić się o jego pielęgnację. Nie grozi nam też plaga szkodników, bo roślina nie przyciąga insektów.

Przed montażem mchu ozdobnego warto zabezpieczyć i zagruntować ścianę na której umieszczona zostanie dekoracja. Dzięki temu zabiegowi klej którym zamontowany zostanie mech będzie trzymał się na ścianie przez długie lata.  Wszystkie potrzebne narzędzia malarskie, takie jak pędzlewałkifolie malarskie oraz grunty można znaleźć na stronie https://farby-jeleniagora.pl.

Leave a Reply

Your email address will not be published