Na czym polega transformacja terenów górniczych w Turowie?

Zielona energia jest elementem funkcjonowania w dzisiejszym świecie, który zdecydowanie nie pomija nikogo. Jest to regulowane przez różnorodne transformacje oraz strategie. Na czym właściwie to polega? Fachowcy odpowiadają.

Elektrownia Turów oraz jej bezemisyjność

Elektrownia Turów, podobnie jak Zgorzelec oraz Bogota, to miejsca, w których każdego roku wydobywa się ogromne ilości węgla. Jest to surowiec dobry energetycznie, jednak wydziela duże ilości dwutlenku, który przyczynia się do zmian klimatu.
PGE Turów od wielu lat posiada plany, aby przeprowadzić tam taki zabieg jak transformacja terenów górniczych w Turowie. Jest to kluczowe po to, aby:
• Zyskać zmiany energetyczne
• Zmienić podejście społeczeństwa do odnawialnych źródeł energii
Kopalnia Turów chce odejść od węgla ze względu na zmiany klimatyczne. W ten sposób można zadbać o regiony dookoła kopalni.

Strategia transformacji regionu turoszowskiego – co się zmieni?

Strategia transformacji regionu turoszowskiego przede wszystkim zakładach większą ilość odnawialnych źródeł energii. Turów fundusz sprawiedliwej transformacji dążył do zero-emisyjności.
Transformacja regionu Turowa będzie zatem inwestowała w takie projekty jak energia słoneczna. Turów z pewnością tego potrzebuje, aby uniknąć szkodliwego działania węgla dla społeczeństwa. Turoszów musi jednak wprowadzić wiele zmian, aby można było tego dokonać. Należy zacząć od edukacji społeczeństwa.

Źródło: http://ozeturow.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published