Rodzaje i zastosowanie pianek akustycznych wygłuszających

Pianki akustyczne wygłuszające są dostępne w wielu różnych formach. Wszystkie mają na celu ograniczyć pogłos i hałas. Jak radzą sobie z tym zadaniem poszczególne rodzaje pianek?

Pianki akustyczne faliste

Faliste pianki akustyczne są podzielone na dwie kategorie, a mianowicie na pianki o pojedynczej ściance i podwójnej ściance. Pochłanianie dźwięku przez oba typy jest podobne, ale według niektórych badań, redukcja hałasu na piance falistej o podwójnych ścianach jest lepsza niż w przypadku pojedynczej ściany. Dwuścienna może być droższa ze względu na użycie większej ilości materiału, co czyni ją cięższą.

Pianki akustyczne piramidki

Taki rodzaj pianek akustycznych samoprzylepnych można uznać za najbardziej popularny. Doskonale pochłaniają i rozpraszają dźwięki. W bardzo atrakcyjnym stopniu redukują też pogłos. Tego typu pianka akustyczna wygłuszająca często pojawia się jako element wyposażenia w:

1. studiu nagraniowym;
2. innych miejscach, gdzie realizuje się muzykę;
3. pokojach odsłuchowych.

Pianki akustyczne gładkie

To najprostszy sposób na wygłuszenie pomieszczenia. Jak sama nazwa wskazuje, wyróżniają się gładką nawierzchnią. Przy stosowaniu gładkich pianek wygłuszających do izolacji akustycznej w budynkach, należy wziąć pod uwagę, że materiały te powinny być ułożone gładką powierzchnią w kierunku źródła hałasu (źródła hałasu) i z dala od innych gładkich powierzchni.

Pianki akustyczne samoprzylepne – nowoczesny sposób na montowanie pianki

Dobra pianka akustyczna wygłuszająca nie powinna powodować problemów podczas montażu. Jeśli cenimy proste i funkcjonalne rozwiązania, warto będzie zainwestować w piankę akustyczną samoprzylepną. Produkt wysokiej jakości będzie odpowiedni również do chropowatych nawierzchni. Efekt? Brak konieczności zakupu klejów montażowych oraz szybsze wyciszenie pomieszczenia.

Jak wybrać pianki akustyczne?

Oprócz funkcjonalności, powinny zainteresować nas też względy bezpieczeństwa. Pianki muszą być przebadane pod kątem palności, mieć atesty i spełniać ogólnie przyjęte normy. Przy porównaniu produktów pomocne może być zwrócenie uwagi na takie parametry, jak odkształcenie trwałe i gęstość materiału, z którego wykonano piankę akustyczną. Jeśli mamy wątpliwości, dotyczące wyboru pianki akustycznej, warto będzie udać się do specjalistycznego sklepu, w którym klienci i klientki mogą liczyć na rzetelne doradztwo.

Leave a Reply

Your email address will not be published