Rodzaje, właściwości i zastosowanie kukurydzy paszowej

Poszukujesz sprawdzonej paszy dla zwierząt, z którą zostaniesz na dłużej? A może chcesz wypróbować nową opcję przez krótszy czas i dowiedzieć się, jak zmiana diety wpływa na twoje zwierzęta? Niezależnie od tego, jakie bodźce tobą kierują – koniecznie zapoznaj się z wysoko jakościowymi paszami kukurydzianymi wolnymi od modyfikacji genetycznych. W tym artykule sprawdzamy, dlaczego warto je docenić.

Kukurydza paszowa – jakie warianty oferują producenci?

W dobrze zaopatrzonych sklepach kupimy np. taki produkt jak gniecione ziarno kukurydzy. W sklepie agrovet.com.pl opcja jest dostępna w różnych rozmiarach – w zwykłym worku, dużym worku oraz luzem na wagę. Innym wariantem jest kukurydza paszowa śrutowana. Warto zastosować ją m.in. u cieląt, bo pozytywnie wpływa na rozwój żwaczy. Do wyboru mamy także takie wyroby jak:

  1. kukurydza w balotach;
  2. DDGS kukurydziany granulowany bez GMO.

W przypadku DDGS mamy do czynienia z wyrobem, który powstaje podczas procesu produkcji etanolu z ziaren kukurydzy. Nadaje się m.in. do żywienia bydła. Hodowcy po granulat sięgają również w sytuacji, gdy chcą zapewnić jakościowe pożywienie dla drobiu i trzody chlewnej. Jeśli chcemy wypróbować taką paszą, koniecznie wybieramy warianty wolne od GMO. Tylko naturalne pasze, bez modyfikacji, są w stanie zapewnić zwierzętom optymalny rozwój.

Kukurydza paszowa bez GMO – kiedy może być zastosowana?

Odpowiedzialni hodowcy zanim wybiorą konkretne rozwiązanie, weryfikują, czy pożywienie może być przeznaczone dla konkretnej grupy zwierząt. Jak sprawa ma się z takimi rozwiązaniami jak kukurydza paszowa gnieciona bez GMO czy kukurydza paszowa śrutowana bez GMO? Te oraz wcześniej wspomniane opcje można stosować dla wszystkich grup zwierząt. Należy pamiętać jedynie o tym, żeby nie przesadzać. Specjaliści podkreślają, że jeśli kukurydza pojawia się w diecie zwierzęcia w nadmiarze, może dojść do otłuszczenia zwierzęcia.

Źródło: Agrovet.com.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published