Windykacja terenowa – jak wygląda cały proces odzyskiwania należności

Usługi windykacyjne mogą obejmować różne działania, ale najczęściej korzysta się z windykacji telefonicznej oraz z windykacji w terenie. Ta druga forma przeważnie rodzi najwięcej pytań, bo nieco trudniej jest w tym przypadku sprecyzować kompetencje, jakie posiada windykator terenowy.

Jak działa windykator terenowy?

Rzetelne przedsiębiorstwo stara się dopasować metody działania, które pozwolą zwiększyć szanse na odzyskanie należności. W przeciwieństwie do działań komorniczych (egzekucja komornicza), nie ma tu miejsca na zajmowanie majątku. Windykator terenowy może natomiast pełnić funkcję pełnomocnika wierzyciela w sytuacji, gdy komornik sądowy prowadzi czynności egzekucyjne. Kancelaria windykacyjna przede wszystkim stara się zmotywować dłużnika do zapłaty. Firma może zdecydować się albo poprzestać na kontakcie telefonicznym lub wdrożyć również czynności z zakresu windykacji terenowej.

Terenowa windykacja długów krok po kroku – jak działa firma windykacyjna?

Po przyjęciu zlecenia, firma windykacyjna najczęściej ma maksymalnie dwa tygodnie na to, żeby podjąć konkretne działania. Niezależnie do tego, czy w grę wchodzi windykacja telefoniczna, czy windykacja terenowa wierzytelności, ważne jest:

  1. dokładne zapoznanie się z informacjami o dłużniku
  2. zaplanowanie, jak ma wyglądać przebieg rozmowy

Windykacja terenowa należności wymaga dodatkowego przygotowania. Taka wizyta ma bowiem na celu również m.in. ocenę sytuacji majątkowej dłużnika. Osobista wizyta w miejscu zamieszkania albo w miejscu, w którym osoba unikająca spłaty prowadzi swoją działalność gospodarczą, może być cennym źródłem wiedzy o możliwościach finansowych dłużnika.

Proces odzyskiwania długów bywa skomplikowany. Warto zaufać więc sprawdzonym podmiotom. Rzetelne wsparcie oferuje m.in. http://www.w2s.group/. Przedsiębiorstwo dysponuje m.in. profesjonalnym teamem windykacji terenowej, który skutecznie przeprowadza weryfikację stanu majątkowego podmiotu zobowiązanego do zapłaty.

Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Way To Solution

Leave a Reply

Your email address will not be published