Dyrektor finansowy na godziny – w czym może pomóc firmie?

Posiadasz małe przedsiębiorstwo? W takim wypadku zatrudnienie dyrektora finansowego w ramach etatu może być dla Ciebie nieosiągalne. Nie oznacza to jednak, że zostajesz bez pomocy w sprawach finansowych. Możesz bowiem skorzystać z usług CFO na godziny. Na jakiej zasadzie działa ta usługa?

Dyrektor finansowy na godziny – kto to?

Dyrektor finansowy na godziny ma za zadanie poprawić rentowność firmy. Jako że jest osobą z zewnątrz, jest w stanie z dużą rezerwą podejść do kwestii finansowych przedsiębiorstwa, a przy tym skupia się wyłącznie na jednym określonym celu, przez co jego osiągnięcie jest dużo łatwiejsze.

Zadania, jakie ma przed sobą kontroler finansowy to m.in.

  • podniesienie produktywności firmy,
  • poprawa rentowności,
  • podwyższenie jakości zarządzania przedsiębiorstwem.

Interim CFO – jakie korzyści oferuje?

Interim CFO wiąże się z licznymi korzyściami. Poprawa rentowności i płynności to:

  • wzrost produktywności firmy,
  • wzrost bezpieczeństwa finansowego,
  • zwiększenie zysków przedsiębiorstwa,
  • planowanie przyszłości z uwzględnieniem racjonalnych celów.

Czym zajmuje się dyrektor finansowy do wynajęcia?

Dyrektor finansowy do wynajęcia m.in. przeprowadza dokładną analizę bieżących spraw związanych z finansami. Określa rentowność przedsiębiorstwa, a więc to, czy środki inwestowane w konkretny cel przynoszą współmierne zyski. Ostatni etap spoczywający na dyrektorze finansowym to zaplanowanie usprawnień, a także przewidzenie ryzyka, które może pojawić się w przyszłości. Dzięki świadomości jego wystąpienia, właściciel firmy może podjąć określone czynności, które wyeliminują zagrożenie.

Rolą dyrektora finansowego wynajętego na godziny jest również znalezienie optymalnych narzędzi finansowania. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa majątkowi firmowemu, a także optymalnej stopy zwrotu zainwestowanych uprzednio środków. Znając zadania, jakie spoczywają na dyrektorze finansowym, a także korzyści wiążące się z jego zatrudnieniem, możesz zdecydować, czy faktycznie potrzebujesz jego pomocy. Takie usługi oferuje m.in. firma SCF.

Leave a Reply

Your email address will not be published