Jak bezpiecznie niszczyć dokumenty firmowe

Zawierająca wrażliwe dane dokumentacja firmowa nie może po prostu wylądować w koszu na śmieci. Co zrobić, żeby zadbać o bezpieczeństwo takich cennych informacji?

Niszczenie dokumentów firmowych – co warto wiedzieć, jeśli planujemy to zrobić we własnej siedzibie?

Do niszczenia dokumentacji papierowej przeważnie używa się niszczarek biurowych. Zaawansowane urządzenia radzą sobie z pendrive’ami oraz dyskietkami. Niestety, jeśli zależy nam na masowym niszczeniu dokumentów, musimy nastawić się na to, że to zadanie pochłonie sporo naszego czasu. Przeważnie nad takim procesem musi czuwać pracownik, który przez pewien czas nie będzie mógł wykonywać swoich regularnych obowiązków.

Kolejnym ograniczeniem, o którym warto pamiętać, jeśli planujemy zająć się niszczeniem dokumentów w firmie na własną rękę, jest hałas i chaos. W małych biurach może to być szczególnie dokuczliwe. Z tego powodu wiele firm decyduje się skorzystać na tym polu z profesjonalnej pomocy.

Bezpiecznie niszczenie dokumentów

Przedsiębiorstwa działające w tej branży, takie jak np. Proarchiv, konstruują ofertę w taki sposób, żeby usługa realizowana była sprawnie, a klient mógł liczyć na jak największy komfort. Przeważnie spotkać można się z następującymi etapami:

  • odebranie dokumentów od klienta
  • transport akt w bezpiecznych pojemnikach
  • niszczenie dokumentów księgowych, pracowniczych, podatkowych oraz innych akt (w tym danych na nośnikach elektronicznych) w specjalnych instalacjach utylizujących

To, co wyróżnia profesjonalne niszczenie dokumentów na tle alternatywnych sposobów, wykorzystywanych w biurach, to nie tylko oszczędność czasu i energii. To też większe bezpieczeństwo. Produkt takiej utylizacji jest tak bardzo przetworzony, że nie ma możliwości odtworzenia z niego informacji. Jest to więc najpewniejszy sposób zabezpieczenia się przed ewentualnym wyciekiem danych i konsekwencjami, które się z tym wiążą.

Źródło: https://proarchiv.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published