Pożyczka przez Internet

Wiele osób jest postawionych pod ścianą i potrzebują pożyczki na wczoraj. Jeśli pójdą do banku i będą starali się o kredyt zajmie im to z pewnością długi okres czasu. Papierkowa robota przeciągnie się w nieskończoność. Dlatego wiele osób decyduje się na wzięcie pożyczki przez Internet. Jest ona szybka i można złożyć wniosek 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Pożyczka przez internet- jak przebiega cały proces?

Pierwszym krokiem jest znalezienie oferty finansowej, która najbardziej nam odpowiada. Aby wybrać jak najlepiej można posłużyć się porównywarka pożyczek. Na rynku w chwili obecnej jest bardzo duży wybór pożyczek i z pewnością każdy znajdzie ofertę dopasowaną do jego oczekiwań.  Mozna ubiegać się o kwotę 50 złotych , a nawet 15 tysięcy. Najczęściej „chwilówki” oferowane są na 15/30/60/90 dni. Jednak firmy wychodzą na przeciw oczekiwaniom klienta i na spłatę pożyczki można mieć nawet 48 miesięcy. W większości przypadków, jeśli jest to pierwsza pożyczka przez Internet RSSO wynosi 0%. Czyli zwracasz tyle, ile pożyczyłeś.

Kiedy zostanie wybrana odpowiednia pożyczka można przystąpić do składania wniosku w Internecie. Zazwyczaj należy kliknąć w hasło „weź pożyczkę”, „wniosek online” itd. Ukaże nam się formularz, który trzeba wypełnić swoimi danymi- są to prawie zawsze dane z dowodu osobistego: imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania i zameldowania. Należy również podać swój numer telefonu, który będzie potrzebny do wpisania PINu, dzieki któremu zostanie przeprowadzona weryfikacja.

Kolejnym i zarazem ostatnim etapem  wypełniania wniosku jest podanie swojego konta bankowego w celu weryfikacji danych osobowych. Następnie trzeba przelać kwotę w wysokości od 1 grosza do 1 złotego, po czym możemy zaakceptować warunki umowy.

Bardzo szybko, bo po około 10 minutach dostajemy Sms-a oraz maila z wiadomością o tym, że pożyczka została przyznana. Po tej informacji na podane wcześniej konto bankowe zostaje przelana ustalona wcześniej kwota. Na mailu znajdziemy regulamin, umowę, a także dokumenty dotyczące pożyczki.

Czy pożyczka przez interent jest bezpieczna?

Firmy udzielające pożyczek przez Internet coraz bardziej dbają o bezpieczeństwo swoich klientów. Wprowadzają metodę podwójnego zabezpieczenia operacji kredytowych. Dzięki temu, że we wniosku podajemy swój numer telefonu, firma ma możliwość weryfikacji tożsamości kredytobiorcy. Oczywiście przed wprowadzeniem danych na komputerze, należy sprawdzić czy sprzęt nie posiada jakiegoś złośliwego oprogramowania, które może spowodować wycieknięcie danych osobowych.

Aby wziąć pożyczkę online wystarczy kilka kliknięć, jednak zawsze trzeba pamiętać aby robić to odpowiedzialnie i z głową. Należy mierzyć swoje siły na zamiary, w tym przypadku wielkość pożyczki. Oczywiście pożyczki internetowe mogą rozwiązać chwilowe problemy finansowe i niezapalnowane wydatki.

Leave a Reply

Your email address will not be published