Rejestracja produktu biobójczego – dlaczego trzeba to robić?

Rejestracja środków biobójczych to bardzo ważne zjawisko, ponieważ w przeciwnym razie dany środek nie będzie dopuszczony do obrotu oraz nie będzie można go udostępniać na rynku. W związku z tym wypadałoby się zainteresować najważniejszymi zasadami, związanymi z wprowadzaniem środków biobójczych na rynek.

Rejestracja produktu biobójczego – jak to wygląda oraz czy trzeba się tym zajmować w pojedynkę?

Rejestracja produktu biobójczego wymaga oczywiście znajomości pewnych przepisów oraz norm, dlatego też zainteresowane przedsiębiorstwa nie muszą się tym zajmować w pojedynkę. W dowolnym momencie mogą skorzystać z usług fachowców, takich jak Polskie Produkty Biobójcze. Specjaliści zatrudnieni w firmie zajmą się kartami charakterystyki, etykietami, wnioskami, klasyfikacją i oznakowaniem produktu, spełnieniem procedur narodowych i europejskich, tłumaczeniami, przeglądem badań czy też szeroko pojętym wsparciem strategicznym.

Dzięki temu rejestracja produktu biobójczego przebiegnie w zgodzie z obowiązującymi przepisami, a niezbędne wnioski i dokumentacja trafią do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (a konkretniej do Wydziału Rejestracji Produktów Biobójczych).

Rejestracja środków biobójczych – na czym się skupić?

Rejestracja produktów biobójczych w Polsce to dość czasochłonne zadanie, które wiąże się z uzyskaniem pozwolenia na obrót środkami biobójczymi oraz udostępnianie ich na rynku. Ponadto należy się skupić na przygotowaniu:

  • dokumentacji dotyczącej danych związanych z produktami biobójczymi oraz wszystkimi substancjami czynnymi, które zawarto w omawianych środkach,
  • charakterystyki produktów biobójczych.

Rejestracja produktów biobójczych nie mogłaby się jednak zakończyć sukcesem, gdyby nie przestrzegano obowiązujących procedur narodowych i europejskich, a także wymogów znajdujących się w rozporządzeniu nr 528/2012. Jak widać rejestracja produktów biobójczych niesie za sobą szereg różnych działań, składanych dokumentów i wniosków oraz przestrzegania przepisów w celu uzyskania stosownego pozwolenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published