Rodzaje wykładzin dywanowych oraz w jakich obiektach można je wykorzystywać

Wykładziny wybieramy z kilku co najmniej powodów. Zachęca przede wszystkim bogactwo rozwiązań. Obecnie przedsiębiorcy proponują tak zróżnicowane opcje, że fani każdego stylu znajdą wśród nich coś dla siebie. Istotną kwestią jest łatwość w utrzymaniu w czystości oraz wygląd. Atrakcyjny, często designerski charakter współczesnych wykładzin dywanowych to dowód na to, że taki produkt może pełnić funkcję stylowego akcentu, świetnie dopełniającego aranżację.

Nie tylko designerskość, czyli funkcjonalne wykładziny dywanowe do obiektów

Producenci wykładzin dywanowych obiektowych muszą położyć nacisk nie tylko na estetyczne wykonanie produktu, ale również na to, żeby produkt charakteryzował się odpowiednią odpornością. Przeważnie w obiektach publicznych oraz usługowych przestrzeń, w tym również podłoże, są eksploatowane w wysokim stopniu. To oznacza, że nie wszystkie rodzaje wykładziny dywanowej się tu sprawdzą, Należy zwrócić uwagę na klasę ścierania oraz na to, czy produkt będzie łatwo utrzymać w czystości. Nowoczesne warianty wykładzin pętelkowych i igłowanych, dostępnych w sklepie BR Wykładziny, prezentują się pod tym względem atrakcyjnie, toteż często wybierane są do biur, jak i do przestrzeni o charakterze przemysłowym.

Wykładziny w rolce i w płytce

Poszukując idealnego rozwiązania do danej przestrzeni, powinniśmy zwrócić uwagę również na montaż. Ma on znaczenie podczas aranżowania obiektu i później, w trakcie jego użytkowaniu. Rozróżnić możemy dwa warianty:

1. wykładziny dywanowe w rolce
2. wykładziny dywanowe w płytkach

Pierwsza opcja pozwala wykreować idealnie gładką nawierzchnię, ale w razie uporczywych zabrudzeń lub zniszczeń, będziemy zmuszeni do wymiany całości. Drugi wariant z kolei daje szansę ułożenia z kwadratów wybranych konstrukcji, a gdy któryś z elementów się zniszczy, wystarczy wymienić go na nowy. Trudno mówić tu o lepszym i gorszym rozwiązaniu. Przed kupnem powinniśmy zastanowić się nad tym, jak użytkowana będzie przestrzeń i wziąć ten czynnik pod uwagę nie tylko przy wyborze typu wykładziny, ale również przy wyborze montażu.

Źródło: https://brwykladziny.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published