Skup antyków – co ciekawego możemy tam znaleźć?

Na strychach starych domów często zalegają kartony wypełnione starociami, które wydają się mieć wartość wyłącznie sentymentalną. Osoby, które nie znają się na antykach, często nie mają pojęcia, że są posiadaczami cennych przedmiotów. Warto zanieść rodzinne skarby do specjalnego skupu aby dowiedzieć się, jaka jest ich wartość.

Antyki — skup to kopalnia skarbów

Skup antyków to miejsce, w którym starocie znajdują nowych właścicieli. Można tam natrafić na prawdziwe perełki. Miłośnicy staroci odwiedzają takie galerie regularnie, ponieważ cenne przedmioty zostają szybko odsprzedane.

W skupie antyków można znaleźć na przykład:

  • militaria,
  • elementy srebrnej zastawy,
  • porcelanę,
  • pocztówki i znaczki,
  • książki,
  • zegary,
  • lampy,
  • meble.

To tylko kilka spośród wielu ciekawych kategorii. Co jakiś czas do oferty trafiają prawdziwe unikaty. Na szczęście takie miejsca prowadzą sprzedaż i skup antyków, dlatego wspaniałe starocie w każdej chwili można zakupić i zabrać do domu.

Galeria sztuki — raj dla kochających stare obrazy

Każdy koneser piękna powinien chociaż raz w życiu udać się do galerii, która skupuje stare obrazy i oferuje sprzedaż antyków. W ofercie można znaleźć wiele interesujących dzieł sztuki. Czasem galerie posiadają w swoich prywatnych zbiorach dzieła wybitnych artystów i chętne prezentują je swoim klientom. Jednym z takich miejsc jest Galeria Sztuki Rafała Kucharskiego. W takim skupie można znaleźć nie tylko starocie, ale także niezwykłe dzieła malarskie.

Miejsce dla szukających ducha PRL-u

Nieśmiertelny polski design — lata 50. i 60. XX wieku to czas, który na zawsze zapisał się w krajowym wzornictwie. Klimat PRL-u do dzisiaj można poczuć, kupując meble, lampy, czy ozdoby ze wspomnianego okresu. W skupie antyków czasami udaje się natrafić na wspaniałe wyposażenie z dawnych lat. Charakterystyczne krzesła, stoliki, komody lub figurki z tamtych czasów, wielu Polakom kojarzą się z młodością i przywołują wspaniałe wspomnienia. Chociaż meble mają już kilkadziesiąt lat, to pojedyncze sztuki do dzisiaj są w dobrym stanie i wciąż mogą być ozdobą każdego mieszkania.

Leave a Reply

Your email address will not be published