Jak przebiega i na czym polega cyklinowanie podłogi

Zabiegi renowacyjne w obrębie parkietu to działania, które powinny być zlecane specjalistom. To szczególnie ważne w przypadku podłóg z naturalnego drewna, bo przeważnie takie nawierzchnie są dość kosztowne.

Jak wykonuje się cyklinowanie podłóg?

Cyklinowanie to proces wykonywany na podłogach drewnianych z użyciem specjalnej maszyny, zwanej cykliniarką. Aby kompleksowo zadbać o wygląd i kondycję podłogi, takie prace przeprowadza się w kilku etapach.

Pierwszy polega na zdarciu warstwy, która uległa zniszczeniu. W czasie użytkowania drewnianego parkietu mogą zacząć pojawiać się na nim rysy i inne nie niedoskonałości. Po pewnym czasie jest ich tak dużo, że całość traci swój pierwotny, atrakcyjny wygląd. Ekipa fachowców do usunięcia takiej zbędnej warstwy używa papieru ściernego. Takie tworzywo powinno charakteryzować się właściwą gradacją, bo dzięki temu zdarta zostanie odpowiednia grubość lakieru i jak najcieńsza warstwa drewna.

Czasem w procesie cyklinowania drewnianej podłogi konieczne będzie wypełnienie ubytków. Niedoskonałości mogą bowiem okazać się zbyt głębokie, żeby cykliniarka sobie z nimi poradziła. Nisze wypełnia się specjalną żywicą. Następnie podłoga jest dokładnie polerowana i lakierowana.

Cyklinowanie bezpyłowe – nowoczesna odsłona cyklinowania podłóg

Coraz więcej firm, m.in. warszawskie przedsiębiorstwo Parkieciarz Targówek, w swojej ofercie posiada opcję cyklinowania bezpyłowego. Takie prace są dużo bardziej higieniczne, bo pył nie wydostaje się poza cykliniarkę. Zamiast osiadać na meblach, w szczelinach ścian i wyposażenia, zanieczyszczenia zbierane są do specjalnego pojemnika.

Niezależnie od tego, czy wybieramy wariant bezpyłowy, czy tradycyjne cyklinowanie podłóg drewnianych, powinniśmy przygotować pomieszczenie na przyjście fachowca. Najlepiej jest w miarę możliwości usunąć wyposażenie, aby specjalista miał nieutrudniony dostęp do całej powierzchni podłogi.

Źródło: https://parkieciarztargowek.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published