Jaka pora będzie najlepsza na budowę drewnianego domku letniskowego

Domki letniskowe drewniane to marzenie niejednej osoby. Dają możliwość oderwania się od wielkomiejskiego stylu życia, toteż doceniają je szczególnie ludzie, tęskniący za bliższym kontaktem z naturą. Realizację domku warto dobrze zaplanować. Przede wszystkim dobrze będzie ustalić, kiedy ma rozpocząć się budowa.

Domki letniskowe drewniane – kiedy możemy je budować?

Zazwyczaj poleca się rozpocząć ten proces w okresie, w którym mamy do dyspozycji odpowiednią liczbę słonecznych dni. Deszcz i inne niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą uniemożliwić wykonanie fundamentu czy utrudnić chociażby tak prozaiczną sprawę jak dojazd ekipy budowlanej do miejsca montażu. To dlatego start prac powinien przypadać na stosunkowo ciepłe miesiące. Poleca się więc:

1. późną wiosnę;
2. lato;
3. wczesną jesień.

Czy to znaczy, że jeśli zacznie robić się zimno, musimy wstrzymać wszystkie prace? Nic bardziej mylnego.

Domki drewniane całoroczne – czy można nad nimi pracować również, gdy robi się zimno?

To zależy od tego, jakie domy drewniane całoroczne wybraliśmy. Niektórzy producenci używają komponentów, które nie wymagają wiązania w temperaturze powyżej zera. W takim przypadku możemy budynek wznieść nawet późną jesienią czy zimą. Znowu należy jednak podkreślić, że prace nad fundamentami rządzą się swoimi własnymi prawami. Niezależnie od tego, jakie domy z drewna wybraliśmy, zimą nie poleca się wylewać fundamentów. Podobnie rzecz się ma z przygotowaniem betonowych stropów.

Jaka pora będzie więc najlepsza na wznoszenie domu letniskowego? Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału budujemy. Domy z drewna posiadają tę przewagę nad rozwiązaniami murowanymi, że do ich wznoszenia zazwyczaj nie trzeba wykorzystywać mokrych zapraw. W efekcie takie firmy jak np. https://let-dom.pl/ mają dużo większe pole manewru i mogą znacznie bardziej elastycznie dopasować się do potrzeb klienta niż przedsiębiorstwa, zajmujące się budową murowanych domów letniskowych.

Artykuł powstał przy współpracy z Producentem drewnianych domków letniskowych LETDOM

Leave a Reply

Your email address will not be published