Klosze do lamp – nowoczesne czy klasyczne

W aranżacjach wnętrz nowoczesność nieprzerwanie ściera się z klasyką, Czasem takie konfrontacje mogą dawać całkiem ciekawe efekty w postaci estetycznych połączeń, które pozornie nie powinny do siebie pasować. Co aktualnie oferują nowoczesne i klasyczne klosze do lamp?

Klosz do lampy – jak wybrać ten właściwy?

Przy takim zakupie duże znaczenie będzie miała:

1. Wielkość klosza

Kupując klosze do lamp stojących i wiszących, koniecznie powinniśmy zadbać o to, żeby klosz do lampy miał odpowiednią wielkość. Zbyt duży za bardzo przytłoczy mieszkanie. Z kolei za mały może zaburzyć harmonię w pomieszczeniu.

2. Materiał, z którego wykonany jest klosz

Na rynku spotkamy się z takimi rozwiązaniami, jak klosz szklany czy klosze do lamp klasycznych stworzone z różnego rodzaju materiału. Tworzywo, z którego stworzony jest klosz, rzecz jasna wpływa na jego żywotność. Na tę kwestię powinniśmy zwrócić uwagę z jeszcze jednego ważnego powodu. Przepuszczalność materiału oraz jego zabarwienie decydują o tym, jakiego rodzaju światło będzie emitować lampa, tzn. czy będzie ono rozproszone, skupione, zimne czy ciepłe.

Nowoczesne klosze do lamp czy klasyczny klosz do lampy stojącej i wiszącej?

W nowoczesnych kloszach spotkamy się z geometrycznymi wzorami, mocno nasyconymi kolorami, a czasem również nietypowymi formami. Dobrze zaopatrzony sklep z oświetleniem, taki jak np. KupLampy.pl, proponuje swoim klientom i klientkom również szereg bardziej minimalistycznych i subtelnych wariantów nowoczesnego klosza.

W klasycznych rozwiązaniach dostrzec możemy natomiast bardziej i mniej bezpośrednie nawiązania do poprzednich dekad. Niezwykle finezyjnie prezentują się klosze, które kształtem przypominają kwiaty. Fani i fanki tradycyjnych ozdób mogą wybierać nie tylko ze zdobień i ornamentów, ale też i z bardziej zachowawczych form – dość dużą popularnością cieszą się np. motywy nawiązujące do czasów PRL.

Źródło: https://kuplampy.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published