Pościel puchowa – rodzaje oraz wady i zalety

Pościel puchowa to tradycyjne rozwiązanie, które można znaleźć w domach większości naszych babć i dziadków. Dość często kołdry puchowe całoroczne, zimowe i letnie oferują nowoczesne sklepy.

Zalety pościeli naturalnej, czyli dlaczego nadal tak często sięgamy po poduszki i kołdry puchowe?

Jedną z najważniejszych zalet jest trwałość takich produktów. Przez bardzo długi czas wyroby tego typu zachowują świetną sprężystość i elastyczność, co sprawia, że wypoczynek w takiej pościeli jest po prostu bardzo przyjemny. Fani naturalnych rozwiązań zwracają uwagę również na to, że wyroby świetnie odprowadzają wilgoć i zapewniają optymalną temperaturę ciała podczas snu.

Warto wspomnieć również o dużym zróżnicowaniu. Obecnie bez problemu znajdziemy warianty różnej grubości oraz wielkości. Takie firmy jak Lech Pol oferują np.

1. szeroki wybór kompletów kołder z poduszkami
2. pojedyncze poduszki i kołdry puchowe
3. pościel puchową dla dzieci

Czy pościel z puchu gęsiego ma jakieś wady?

Należy pamiętać, że takie naturalne wypełnienie może powodować alergie. Jeśli wolimy więc dmuchać na zimne, lepszym pomysłem będzie zakup antyalergicznej kołdry syntetycznej. Innym czynnikiem sprawiającym, że część osób decyduje się na kołdry i poduszki sztuczne, jest fakt, że wypełnienie puchowe może być trudniej utrzymać w czystości. Przeważnie kołdry syntetyczne możemy bez problemu wrzucić do pralki, wywirować i zadbać o ich pielęgnację, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Z kolei właścicieli kołder puchowych nierzadko czeka wizyta w pralni.

Który wariant jest więc lepszy – kołdry z puchu gęsiego i pierza czy opcja syntetyczna? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć samodzielnie. Wiele zależy od stanu naszego zdrowia, zasobności portfela oraz preferencji dotyczących tego, jakim wypełnieniem lubimy otulać się podczas wypoczynku.

Źródło: https://lech-pol.eu/

Leave a Reply

Your email address will not be published