Sauna domowa – rodzaje oraz zalety takiego rozwiązania

Sauna może kojarzyć się z prawdziwym luksusem. Obecnie taka opcja jest coraz bardziej dostępna, a na rynku znajdziemy warianty już od kilku tysięcy złotych. Jeśli więc rozważamy taki sposób na domowy relaks, zapoznajmy się bliżej, jak wizyta w saunie wpływa na nasz organizm.

Sauna domowa – czym różnią się konkretne warianty

Jeśli zależy nam na takim rozwiązaniu, jak sauna w domu, musimy zdawać sobie, jak bardzo różnią się od siebie poszczególne produkty. Mowa przede wszystkim jak, jak długo można przebywać w saunie oraz o tym, jaka temperatura może w niej panować. Niektóre warianty pozwalają jedynie na kilkuminutową sesję. W innych natomiast możemy przebywać nawet 30 minut (biosauna).

Najmniejszą wilgotnością wyróżnia się sauna sucha, która znana jest również jako sauna fińska. Wilgotne środowisko spotkamy natomiast w takiej przestrzeni jak sauna parowa.

Sauna w domu to nie tylko relaks

Sauna domowa może być swoistym azylem, miejscem, do którego idziemy, aby się odstresować i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Niezależnie od tego, jaki typ wybierzemy, przebywanie w saunie zwiększa naszą odporność, wspomoże organizm w regeneracji oraz pozwoli usunąć napięcia. Musimy jednak wiedzieć, że specyficzne zalety czasem zależą o rodzaju zalet. Możemy więc liczyć np. na:

1. Spalanie kalorii

Na to pozwala przede wszystkim sauna sucha, bo temperatura w niej jest wysoka i może sięgać nawet 110 stopni Celsjusza.

2. Energetyzacja i zwiększenie wydolności organizmu

Takie zalety prezentuje sauna parowa. Te właściwości doceniają nawet sportowcy. Sauna parowa polecana jest również osobom, zmagającym się z tłustą cerą.

Większość plusów ma jednak szerszy charakter i takie zalety rozciągają się na każdy typ sauny.

Wśród klientów takich firm jak np. InfraHome można znaleźć osoby, które już poznały się na zaletach korzystania z sauny. Doceniają m.in. innymi to, że wizyty w saunie wzmacniają ich mięśnie i poprawiają codzienne samopoczucie. Taka gorąca kąpiel polecana jest też ludziom, którzy mają problemy z zaśnięciem.

Zanim zdecydujemy między tymi wariantami (warto wspomnieć również o takich rozwiązaniach jak sauna Infrared czy sauna mokra) dokładnie zapoznajmy się, z jakimi przeciwskazaniami wiąże się wizyta w każdej z nich. Sauna może być naszym sprzymierzeńcem w walce o lepsze samopoczucie, ale czasem może okazać się niebezpieczna. Dla każdego typu sauny mogą być one trochę inne, dlatego research w tym zakresie to całkowita podstawa i konieczność.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem saun domowych infrahome.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published