W jaki sposób zagospodarować małą łazienkę?

W Polsce niestety codziennością są łazienki, których powierzchnia pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Najczęściej są one małe, przez co ich odpowiednie zagospodarowanie to naprawdę spore wyzwanie. Nie oznacza to jednak, iż jest to zadanie niemożliwe do wykonania. W jaki sposób zagospodarować małą łazienkę i jakie meble mogą w tym pomóc?

szafka łazienkowa w małej łazience

Jakie wyzwania stawia przed nami mała łazienka?

Posiadanie małej łazienki może być sporym problemem. Trzeba zmieścić w niej całą armaturę łazienkową. W tej kwestii również można postarać się o zaoszczędzenie jak najwięcej miejsca. Jednym ze sposobów jest postawienie na prysznic zamiast wanny. W ten sposób oszczędzamy naprawdę wiele miejsca, a prysznic to i tak forma dbania o higienę preferowana przez znaczną większość osób.

Kolejna rzecz, którą możemy zrobić w zakresie ceramiki łazienkowej po to, by zoptymalizować sposób, w który wykorzystujemy dostępne miejsce to postawienie na umywalkę, która nie jest wolnostojąca, a zostanie wykonana w zabudowie. W ten sposób zyskujemy przestrzeń w postaci szafki pod umywalką, w której możemy przechowywać na przykład zapasowe środki czystości.

Optymalizacja przestrzeni w łazience — wielofunkcyjne szafki łazienkowe

Jednym z najlepszych sposobów na to, by wykorzystać przestrzeń w małej łazience, jest postawienie na szafki łazienkowe, które są wielofunkcyjne. Świetnie w tej roli sprawdzą się na przykład szafki nad pralkę. Wykorzystuję one do maksimum przestrzeń, która jest dostępna nad pralką i pozwalają na przechowywanie tam różnego rodzaju ręczników, a także środków chemicznych służących do prania.

Szafka łazienkowa na pralkę może posiadać także inne funkcje. Istnieją bowiem różnego rodzaju szafki, w których zostały też zintegrowane kosze na pranie. Pozwalają one na znacznie wygodniejsze przechowywanie odzieży, która nadaje się już tylko do prania. Sam kosz postawiony oddzielnie zajmuje bowiem sporo miejsca. W wypadku, gdy w kosz wyposażona jest szafka do łazienki nad pralkę, można też liczyć na to, że nad nim znajdziemy sporo miejsc do przechowywania ręczników, środków do prania i wielu innych potrzebnych w łazience rzeczy.

Kolejna rzecz, która jest obecna w praktycznie każdej łazience, a można ją wykorzystać w celu lepszego wykorzystania przestrzeni w łazience to lustro. Wystarczy w tym celu zrezygnować z lustra, które jest oddzielnie wieszane na ścianie. Zamiast tego świetnie sprawdzi się wisząca szafka, na której zamontowano lustro.

Taka szafka z lustrem pozwala nam się nie tylko przejrzeć, czy też ułatwia codzienną higienę, wykonanie makijażu lub golenie, ale też zapewnia przestrzeń potrzebną do przechowywania w uporządkowany sposób przyborów do makijażu, czy też golenia. Bez problemów schowamy tam swoją kosmetyczkę, rzeczy do mycia zębów, maszynkę do golenia wraz z zapasowymi ostrzami i pianką do golenia i tak właściwie wszystko, co może nam być przydatne w trakcie porannej lub wieczornej toalety. Jak widać dobre urządzenie małej łazienki, jest jak najbardziej możliwe. Trzeba się po prostu nieco postarać i postawić na dobre meble łazienkowe.

Na podstawie: https://topeshop.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published