Zalety kuchni na wymiar

Aby wykreować meble kuchenne na wymiar, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na proces składa się etap konsultacji z klientem, wykonanie projektu oraz budowa mebli. W efekcie całość zajmuje więcej czasu niż kupno gotowej zabudowy w sklepie. Mimo to wiele osób decyduje się właśnie na kuchnie na wymiar. Jakie zalety tego rozwiązania skłaniają ich do podjęcia takiej decyzji?

Meble do kuchni na wymiar a estetyka

Nie da się ukryć, że lubimy mieszkać w przestrzeniach, które wyglądają ładnie. Estetyczne wnętrza wpływają na nasz komfort i poprawiają nam humor. Wybierając kuchnie na wymiar mamy pełną kontrolę nad tym, jak prezentuje się każdy element zabudowy. W praktyce oznacza to, że możemy w pełni dopasować wnętrze do naszego stylu.

kuchnia na wymiar na zamówienie

Kuchnia na wymiar a funkcjonalność

Piękne wnętrze to jednak nie wszystko. Kuchnia to również przestrzeń użytkowa – to tutaj przygotowujemy posiłki, przechowujemy wyposażenie do gotowania oraz żywność. W wielu sytuacjach kuchnia jest także miejscem spotkań z rodziną i ze znajomymi (szczególnie gdy jest połączona z jadalnią).

Niestety gotowe kuchnie tworzone są z myślą o typowym użytkowniku. Taki projekt nie uwzględnia więc naszych preferencji, gustu i tego, w jaki sposób lubimy korzystać z przestrzeni. Producent mebli kuchennych na wymiar bierze to pod uwagę. Jego projekt uwzględnia:

  1. nasze ulubione urządzenia AGD;
  2. kwestie ergonomii;
  3. dodatkowe wyposażenie, z którego lubimy korzystać podczas przygotowywania posiłków.

Meble kuchenne na zamówienie – idealne również do małych pomieszczeń oraz do kuchni na poddaszu

Czasem szczególnie trudno jest dopasować odpowiednią zabudowę do swojej kuchni. Z taką sytuacją mamy do czynienia np. wtedy, gdy mieszkamy w apartamencie z tzw. skosami. Meble do kuchni na zamówienie są zaprojektowane w taki sposób, żeby w stu procentach wykorzystać przestrzeń, którą dysponujemy. Podobnie rzecz się ma w przypadku małych kuchni. W takich miejscach nie obędzie się bez dobrego planowania. Warianty tworzone na zamówienie sprawdzą się tu dużo lepiej, bo zamiast iść na kompromisy, do których zmuszają nas gotowe meble, specjaliści (np. ci z BlueMeble) wykreują dla nas najlepsze rozwiązania.

Kiedy jeszcze sprawdzi się kuchnia na wymiar?

Na taki wariant decydują się także osoby, które chcą mieć kuchnię jedyną w swoim rodzaju. Ta opcja będzie atrakcyjna również dla ludzi, marzących o zabudowie pod sam sufit oraz dla każdego, kto chce mieć stuprocentowy wpływ na to, jak zagospodarowana zostanie jego przestrzeń.

Leave a Reply

Your email address will not be published