Ochrona motocykla

Każda motocyklistka i motocyklista chce, żeby jego maszyna sprawowała się wzorowo przez jak najdłuższy czas. Aby tak było, musimy włożyć odrobinę wysiłku i zainteresować się profesjonalnymi akcesoriami ochronnymi.

 

Ochrona silnika i chłodnicy

Nowoczesne warianty takich artykułów nie sprawiają problemu w montażu. Często jesteśmy w stanie od razu kupić wszystkie potrzebne akcesoria, które przydadzą się nam do zainstalowania tych elementów. Nie trzeba więc posiadać informacji o wysokim poziomie skomplikowania, żeby poradzić sobie z zadaniem. Tutaj warto zaznaczyć, że oprócz funkcji ochronnej, produkt powinien atrakcyjnie prezentować się również od strony estetycznej.

Miłośnicy i miłośniczki jazdy na motocyklu starają się tak dobierać wyposażenie, w tym elementy ochronne, żeby całość prezentowała się spójnie i atrakcyjnie. Producenci ochrony silnika i chłodnicy proponują warianty, które są w stanie pozytywnie wpłynąć na stylistykę motocykla.

Znaczenie ma tu również zastosowany materiał. Dużą popularnością w tego typu produktach cieszy się anodyzowane aluminium. Produkt jest więc trwały i przez długi czas będzie chronił wrażliwe na uszkodzenia elementy maszyny.

 

Przykładowe crash pady

 

Inne ochronne rozwiązania do motocykla

Akcesoria, wykorzystywane do ochrony poszczególnych części motocykla, mogą mieć różne formy. Oprócz wcześniej wspomnianej osłony chłodnicy i silnika, w dobrze zaopatrzonych sklepach, takich jak Moto-Freak, spotkamy się m.in. z:

  • osłonami ramy

Z pomocą osłony można zatroszczyć się o kondycję lakierowanej ramy. Funkcja ochronna dotyczy też samego motocyklisty. Ta część odpowiada bowiem za to, że kierowca jest chroniony przed gorącem płynącym ze strony wydechowej.

  • rolkami wahacza

Takie rozwiązania przykręca się do fabrycznie stworzonych otworów, znajdujących się w pobliżu tylnego wahacza. Elementy nie spełniają jedynie funkcji ochronnej. Z ich pomocą można sprawnie podnieść motocykl na tylnym stojaku. Rolki, podobnie jak inne akcesoria ochronne, mogą występować w różnorodnych wersjach kolorystycznych.

  • gmolami

W klasycznych maszynach przeważnie spotkamy się z gmolami w kształcie litery U. Współczesne rozwiązania mogą przybierać jednak bardzo zróżnicowane formy. Konstrukcja chroni silnik przed uszkodzeniami mechanicznymi, do których mogłoby dojść w razie przewrócenia maszyny. Element może charakteryzować się wysokimi właściwościami estetycznymi, zwłaszcza że producenci dzięki chromowym pokryciom mogą nadać tej części eleganckie, charakterystyczne wykończenie.

  • crashpadami

Funkcją takich produktów jest ochrona. Rozwiązanie może ewentualnie zapewniać również zabezpieczenie owiewek motocykla. Warto zdawać sobie sprawę, że crashpady nazywane są również ślizgaczami. W razie wywrotki motocykla to ta część przejmuje siłę upadku.

Leave a Reply

Your email address will not be published