Przemysłowe spraye techniczne – do czego służą?

Zastanawiasz się, jaki preparat wybrać do zabezpieczenia i smarowania ruchomych elementów? Dobrym rozwiązaniem może być wysokiej jakości smar teflonowy w sprayu, z którym raz na zawsze pozbędziesz się wilgoci, zabrudzeń i nieprzyjemnego skrzypienia.

Suchy smar w sprayu z teflonem – kilka słów o zastosowaniu

Taki wyrób dobrze będzie mieć pod ręką, jeśli jesteśmy odpowiedzialni za to, by utrzymać w odpowiedniej kondycji różnorodne elementy ruchome w domu czy w biurze. Ten nowoczesny środek smarny przydaje się także w zakładach produkcyjnych oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest konserwowanie urządzeń. Suchy smar w sprayu można więc zastosować w elementach sprzęgieł, kserokopiarek, zamków, przekładni czy dźwigni.

Czym charakteryzuje się suchy teflon w sprayu?

Tak szerokie zastosowanie wynika m.in. ze specyficznych właściwości, posiadanych przez smar teflonowy w sprayu. Można zaliczyć do nich m.in. wysoką odporność na działanie dużych temperatur. Przykładowo w takich sklepach jak lepsze-zgrzewanie.pl znajdziemy uniwersalne smary z PTFE, które największą efektywność wykazują w temperaturze 150-160°C. Rozpiętość temperatur, w których preparat działa jest jednak znacznie większa i zawiera się w przedziale od -10°C do 180°C

Suchy smar teflonowy trzeba docenić także z powodu takich właściwości, jak:
1. wypieranie wilgoci;
2. tworzenie na nawierzchni swoistego filmu ochronnego;
3. zabezpieczanie przed utlenieniem.
Oprócz tego spraye techniczne przemysłowe doskonale smarują i czyszczą. Warto pamiętać o tym, że jedynie prawidłowo przechowywane preparaty spełnią w stu procentach nasze oczekiwania. To dlatego przed zakupem dobrze będzie dokładnie sprawdzić, w jakich warunkach należy przechowywać smar teflonowy w sprayu. Przeważnie producenci zwracają uwagę na takie środki bezpieczeństwa, jak przechowywanie preparatu w temperaturze nieprzekraczającej 50 stopni, z dala od źródeł ognia.

Źródło: https://www.lepsze-zgrzewanie.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published