Ubezpieczenie dla motocyklisty przez Internet

Wyprawy motocyklowe mogą być źródłem niesamowitych wspomnień i sprawiać, że poczujemy jedyną w swoim rodzaju wolność. Niestety, na skutek nieszczęśliwych wypadków, czasem taka wycieczka kończy się poważnymi problemami ze zdrowiem i wydatkami.

Dlaczego warto zdecydować się nie tylko na ubezpieczenia obowiązkowe, czyli kilka słów o ubezpieczeniach AC, NNW, Assistance i prywatnym ubezpieczeniu dla motocyklisty

Zgodnie z polskim prawem, kierowca ma obowiązek zadbać o ubezpieczenie OC na motocykl. Inne ubezpieczenia nie są obowiązkowe, ale zdecydowanie warto zatroszczyć się o to, żeby je posiadać, niezależnie od tego, jak często jeździmy. Dodatkowo obecnie ubezpieczenie motocyklowe NNW (i nie tylko) dostępne jest przez internet, co oznacza, że szybko załatwimy wszystkie formalności.

Ubezpieczenia nieobowiązkowe zapewniają m.in.

1. wsparcie w razie zakupu nowego motocykla, jeśli stary został skradziony;
2. profesjonalną pomoc w razie awarii na trasie;
3. pewność, że nie zostaniemy sami z wydatkami związanymi z leczeniem.

Co jest ważne przy wyborze ubezpieczenia motocyklowego przez internet?

Dobrze będzie zdać sobie sprawę z tego, że w procesie wyboru ubezpieczenia NNW czy ubezpieczeń pakietowych motocykla przez internet nie powinniśmy kierować się jedynie ceną. Do kwestii, które powinny przykuć naszą uwagę, zaliczyć można m.in. to, na jakim terytorium działa ubezpieczenie. Motocyklistka lub motocyklista podczas swojego procesu decyzyjnego musi zwrócić jeszcze uwagę, czy w umowie z ubezpieczycielem znajduje się zapis o OC. W niektórych sytuacjach firmy proponujące ubezpieczenie pakietowe motocykla, odmawiają wypłacenia środków, jeśli do wypadku doszło z powodu innego uczestnika ruchu drogowego, tłumacząc, że jest to kwestia związana tylko i wyłącznie z OC.

Niebagatelne znaczenie ma również to, czy wybierzemy dobrego doradcę. Właściwy usługodawca, oferujący ubezpieczenia pakietowe motocykla, OCC, NNW, Assistance, powinien udzielić nam wyczerpujących informacji, wysłuchać naszych oczekiwań i pomóc nam dobrać optymalny wariant.

Leave a Reply

Your email address will not be published