W jaki sposób dbać o auto z instalacją lpg?

Masz już za sobą montaż instalacji LPG? Na tym nie koniec. Teraz musisz zadbać o to, by wszystkie jej elementy działały prawidłowo. Sprawdź, w jaki sposób zadbać o swoje auto.

Instalacja LPG do silników spalinowych

Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy to najważniejszy powód, dla którego tak wiele osób zmotoryzowanych decyduje się na montaż instalacji LPG. Niższa cena paliwa, zmniejszone koszty eksploatacji oraz większa przyjazność dla środowiska naturalnego – zalety tego rozwiązania można mnożyć. Musimy jednak pamiętać, że również w tym przypadku powinniśmy rzetelnie i regularnie troszczyć się o stan instalacji.

Instalacje LPG w samochodach – na jakie elementy zwrócić uwagę?

 • instalacja LPG do samochodu osobowego – filtry powietrza
  Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której tlen ma utrudnione dojście do cylindrów. Jeśli dopływ będzie ograniczony, dojdzie do zmniejszenia mocy silnika. Będziemy musieli liczyć się także z konsekwencją w postaci większego zużycia gazu.
 • elementy układu zapłonowego
  Aby cieszyć się pełnym bezpieczeństwem, musimy dbać o to, czy świece zapłonowe działają prawidłowo. Nie obejdzie się bez częstych kontroli. To szczególnie ważne, jeśli zdecydowaliśmy się na montaż instalacji LPG, bo właśnie wtedy elementy układu zapłonowego narażone są problemy.
 • czy instalacja LPG do silników spalinowych jest szczelna?
  Dbanie o szczelność instalacji to postawa. To krok, który wykonuje się zawsze podczas przeglądów. Warto zadbać o kwestię szczelności także w innych sytuacjach. Należy ją kontrolować zawsze po wykonanych naprawach.
 • reduktor a przegląd instalacji LPG
  Bez reduktora nie odbędzie się niezwykle ważny proces zmiany stanu skupienia paliwa, a więc zamiana z postaci ciekłej na gazową. To zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów instalacji. Dbanie o to, by instalacja LPG do silników spalinowych działała prawidłowo musi więc wiązać się z regularną kontrolą stanu membran i reduktora.

Leave a Reply

Your email address will not be published