Żarówki samochodowe LED i ich przewaga nad innym oświetleniem

Producenci żarówek samochodowych prześcigają się w opracowywaniu coraz bardziej nowoczesnych technologii, zwiększających komfort i bezpieczeństwo kierowców. Jak na tym polu wypadają żarówki led do samochodów osobowych?

Zalety żarówek samochodowych led

Żarówki samochodowe led są bardzo energooszczędne i charakteryzują się niezwykłą żywotnością. Pod tym względem przewyższają nawet ksenony, które z kolei gwarantują dużo lepsze parametry niż starsze halogeny. Dla wielu osób ważną kwestią jest również ich wygląd. Dzięki temu, że takie światła zbudowane są w wielu diod, można z ich pomocą kreować nowoczesne efekty i kształty, co często wykorzystują współcześni projektanci aut.

Jeśli chodzi o komfort prowadzenia pojazdu, to lampy led samochodowe często oferują jeszcze bardziej przyjazne dla oczu światło, niż ich poprzednicy. Barwa zbliżona do naturalnej sprawia, że:

1. kierowca może cieszyć się komfortem, bo jego oczy wolniej się męczą;
2. osoba kierująca pojazdem może liczyć na świetne odwzorowanie kolorów;
3. inni uczestnicy ruchu drogowego nie są oślepiani.

Światła led do samochodu – czym charakteryzują się nowoczesne modele?

Producenci oferują warianty do jazdy dziennej i nocnej. Z takim podziałem możemy spotkać się m.in. w sklepie Basic. Istotne jest to, żebyśmy decydowali się jedynie na sprawdzonych producentów, takich jak np. Philips czy Narva. Tańsze zamienniki nie są bowiem w stanie zapewnić kierowcy optymalnego bezpieczeństwa i oświetlenia.

Wśród nowoczesnych produktów znajdziemy m.in. takie o podwyższonej mocy. Zaliczyć można do nich model żarówki samochodowe Philips LED H7 ULTINON +160%, pozwalającej zachować pełną kontrolę podczas jazdy nocą. Z kolei model NARVA H11 x2 6500K RANGE PERFORMANCE LED to stylowe, jasne rozwiązanie, wyposażone dodatkowo w technologię podwójnego rozpraszania ciepła. Chociaż poszczególne warianty różnią się konkretnymi parametrami, łączy je długotrwała, niezawodna żywotność, system odprowadzania ciepła oraz duża odporność na uszkodzenia.

Źródło: https://basic.com.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published