Jakie istnieją możliwości rozwoju kariery po ukończeniu studiów pielęgniarskich?

Zastanawiasz się, co można robić po pielęgniarstwie? Sprawdź nasz artykuł, by dowiedzieć się, jakie możliwości zawodowe czekają cię po tym kierunku.

Czego nauczą się studia pielęgniarskie w Kwidzynie i w Toruniu?

Absolwent kierunku pielęgniarstwo musi prezentować rozległą wiedzę na temat opieki w chorobie i w niepełnosprawności. Taka osoba musi doskonale orientować się w problematyką profilaktyki, pomocy doraźnej. Osoba studiująca realizuje m.in. takie przedmioty jak biochemia, anatomia, biofizyka, genetyka, farmakologia, patologia i fizjologia. Na wielu uczelniach spotkamy się także z takim przedmiotem jak komunikacja medyczna. Oprócz zajęć teoretycznych druga połowa to często zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe. Dzięki nim uczące się osoby dowiadują się, jak wykorzystać dotychczas zdobytą wiedzę.

Szkoła pielęgniarska – co możesz po niej robić?

Gdy mowa o takiej ścieżce edukacji jak studia pielęgniarskie przeważnie myślimy o oddziałach szpitalnych. Obecność wyszkolonych absolwentów i absolwentek pielęgniarstwa jest tak kluczowa. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyna perspektywa rozwoju kariery zawodowej. Pielęgniarstwo – studia w Kwidzynie i Toruniu przygotowują też do pracy w:
1. zakładach opiekuńczo-leczniczych
2. hospicjach
3. szkolnych gabinetach profilaktyki zdrowotnej;
4. w przychodniach i innych placówkach medycznych.
Pielęgniarstwo przygotowuje też do opieki nad pacjentem w jego domu. Nie ma wątpliwości co do tego, że zapotrzebowanie na osoby z tytułem magistra pielęgniarstwa się nie zmniejszy. Podejrzewa się, że będzie przeciwnie, szczególnie że starzenie społeczeństwa ciągle postępuje.

Jeśli szukasz takiego rozwiązania jak dobra szkoła pielęgniarska, koniecznie sprawdź studia pielęgniarskie w Kwidzynie i w Toruniu w Powiślańskiej Szkole Wyższej. Placówka oferuje m.in. harmonogram dopasowany do studentów pracujących.

Źródło: powislanska.edu.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published