Jakie możliwości rozwoju oferują studia dietetyki w Powiślańskiej Szkole Wyższej?

Wzrost świadomości wpływu żywienia na nasze zdrowie i samopoczucie sprawia, że coraz częściej sięgamy po porady specjalistów, a unikamy tych, które możemy znaleźć w sieci. Popularne niegdyś diety odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce zajmują jadłospisy sporządzone przez dietetyków. To oznacza, że przed absolwentami studiów dietetyki rozpościera się wiele możliwości. Zastanawiasz się, czy to dobry kierunek i co będziesz mógł po nim robić? Spieszymy z odpowiedzią!

Dietetyka Kwidzyń – co obejmują studia?

Studia dietetyczne w Kwidzynie oferują Ci dwa tryby: stacjonarny i niestacjonarny. W obu przypadkach będzie na Ciebie czekać 6 semestrów. Jednak po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, możesz kontynuować swoją naukę na studiach drugiego stopnia związanych z dietetyką lub kierunkami pokrewnymi.

Studia dietetyka Gdańsk – jakie możliwości rozwoju?

Studia dietetyczne dają dostęp do wiedzy, niezbędnej w profilaktyce zdrowotnej, odnowie biologicznej, sporcie, a także dietetyce klinicznej. Do wyboru masz więc 3 podstawowe ścieżki, czyli specjalizacje:
● poradnictwo żywieniowe,
● dietetyka kliniczna,
● dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie.

Zdobywając wiedzę na temat zdrowego żywienia, będziesz mógł pomagać szerokiej grupie osób borykających się z wszelkiego rodzaju problemami w kwestii żywienia. Studia nauczą Cię jak planować racjonalne żywienie dla różnych grup, jak dokonać oceny odżywiania czy w jaki sposób zapobiegać chorobom żywieniowo-zależnym. Ale to nie wszystko – tak naprawdę zakres materiału obejmuje wiele innych zagadnień związanych z rolą odżywiania w naszym codziennym życiu.

Dietetyka studium – co możesz robić po dietetyce?

Jako dietetyk masz szerokie perspektywy rozwoju. Możesz założyć własną firmę cateringową, czy prowadzić doradztwo w kwestii żywienia.
Po ukończonych studiach możesz rozpocząć pracę m.in. w:
● instytucjach związanych z edukacją żywieniową i poradnictwem dietetycznym,
● sanatoriach, domach opieki,
● w szkolnictwie,
● inspektoratach nadzoru sanitarno-higienicznego.

Dietetyka pozwala także zdobyć zatrudnienie w klubach sportu, ośrodkach odnowy biologicznej czy w zakładach przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

Źródło: https://powislanska.edu.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published