Kurs STCW – przebieg szkolenia i nabyte umiejętności

Chcesz wiedzieć więcej o szkoleniach STCW dla żeglarzy? Trafiłeś w dobre miejsce. Sprawdź najważniejsze informacje o takich zajęciach i zweryfikuj, czy rzeczywiście są dla Ciebie.

Szkolenia dla marynarzy Szczecin – do kogo skierowana jest taka oferta?

Profesjonalne jednostki, specjalizujące się w organizacji takich zajęć jak kurs STCW dla żeglarzy działają nie tylko jako firma proponująca pewne usługi. Już samo odwiedzenie strony rzetelnej placówki może dać nam sporo cennych informacji. Eksperci poruszają w takich miejscach m.in. zagadnienia związane z tym komu dedykowane są kursy dla marynarzy w Szczecinie, jakie treści będą przybliżane w trakcie takich zajęć oraz istniejące wyjątki (mowa o osobach, które nie muszą martwić się o uzyskanie certyfikatu szkolenia marynarzy).

Kto musi przejść szkolenie STCW dla żeglarzy?

Kursy dla marynarzy w Szczecinie muszą przejść osoby, które mają zamiar pływać na statkach, podlegających Konwencji SOLAS (International Convention for the Safety of Life at Sea). Osoby uczestniczące w takich zajęciach przyswajają cenną wiedzę oraz uczą się umiejętności, dzięki którym mogą w skuteczny sposób zadać o bezpieczeństwo na wodzie.

Szkolenie STCW dla żeglarzy w wielowymiarowy sposób traktuje dbanie o zdrowie i życie ludzkie podczas przebywania na statku. Na osobach które prowadzą zajęcia spoczywa więc duża odpowiedzialność. To dlatego warto wybierać jedynie szkolenia marynarzy w Szczecinie, oferowane przez rzetelne, doświadczone i sprawdzone firmy. Jedną z nich jest maritime-security.eu. Podczas kursu poruszane będą takie zagadnienia, jak:

  1. ochrona przeciwpożarowa;
  2. techniki ratunkowe;
  3. zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej;
  4. inne kwestie związane z dbaniem o bezpieczeństwo własne i troską o odpowiedzialność wspólną.

STCW dla żeglarzy – cel kursu

Oczywiście możemy tu mówić o takich celach jak rozwijanie pasji i pięcie się po szczeblach kariery żeglarskiej – w końcu, jak wspomniano wcześniej, taki certyfikat otwiera drzwi do wielu ścieżek kariery. Jeśli jednak mowa o celu przeszkolenia, warto skupić się na czymś ważniejszym, a mianowicie na kwestii bezpieczeństwa.

Praca na morzu rządzi się swoimi prawami i nawet jeśli wykonujemy stosunkowo bezpieczny, pozbawiony ryzyka zawód, musimy liczyć się z ryzykiem, które zawsze nierozłącznie wiąże się z przebywaniem na statku lub okręcie.

Szkolenia dla marynarzy w Szczecinie podkreślają konieczność znajomości zasad bezpieczeństwa. To wiedza i konkretne umiejętności ratują bowiem ludzkie życie, gdy dochodzi do sytuacji kryzysowej. W takich warunkach wszyscy działają jak trybiki wielkiej maszyny. Dbanie o bezpieczeństwo własne mocno wiąże się więc tutaj z troską o bezpieczeństwo grupowe. Przygotowanie osób do takiego potraktowania sprawy oraz do gotowości w razie zagrożeń to jeden z najważniejszych celów takich zajęć jak kurs STCW dla żeglarzy.

Leave a Reply

Your email address will not be published