Metodologia Instytutu Gallupa – dlaczego warto ją wykorzystać u dzieci i młodzieży?

Edukacja szkolna nierzadko w dużej mierze opiera się na wytykaniu dziecku błędów. Wynika to z przekonania, że właśnie w ten sposób osoba może się najszybciej skorygować. Niedoceniane są natomiast tak kluczowe kwestie w pracy z młodymi ludźmi, jak docenienie i zauważenie wyjątkowości jednostki. Właśnie na te elementy nacisk kładą testy predyspozycji i kompetencji Gallupa.

Badanie Gallupa – jakie przekonanie leży u jego podstaw?

Wszyscy dysponujemy pewnymi dominującymi talentami. Stworzony na ich podstawie profil jest unikatowy dla każdej osoby. Test talentów Gallupa pozwala wykryć te unikalne dla jednostki:
1. wzorce myślenia;
2. zachowania;
3. odczucia.
Dlaczego to takie ważne? Okazuje się bowiem, że im wcześniej zainwestujemy czas i energię w rozwój swoich talentów, tym odczujemy większą satysfakcję w przyszłości. Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że to właśnie wtedy wzrastają nasze szanse na osiągnięcie sukcesu w danej dziedzinie.

Test predyspozycji zawodowych dla młodzieży – co o talentach Gallupa mówią badania?

Wcześniejsze stwierdzenie dotyczące satysfakcji i sukcesu potwierdzają badania przeprowadzone przez psychologów współpracujących z Instytutem Gallupa. Dowiodły, jak ogromne znaczenie ma rozwój dominujących talentów u młodych ludzi. Badania dotyczyły grupy osób między 14 a 22 rokiem życia. Takie podejście, skupiające się na eksploracji talentów, ich rozwijaniu i kierowaniu się nimi podczas wyboru przyszłego zawodu to nie tylko wymierne sukcesy w danej dziedzinie. To też większe poczucie własnej wartości i większe szanse na ogólny dobrostan psychiczny.

Testy predyspozycji i kompetencji dla dzieci i młodzieży – od czego zacząć?

Aby zyskać wiedzę na temat talentów, nie wystarczy jedynie odpowiedzieć na określone pytania. Kluczowa jest tutaj interpretacja wyników badania. Konsultacja Gallupa przeprowadzona przez doświadczone, odpowiednio wyszkolone osoby zapewniają pomoc zarówno w odkryciu talentów, jak i w przekształceniu ich w mocne strony. Na taką złożoną pomoc możemy liczyć m.in. ze strony Talents Discovery. Wybierając fachowe wsparcie, dajemy młodemu człowiekowi możliwość pełnego zaangażowania się w rozwój swoich talentów i świadome pokierowanie swoim życiem w taki sposób, by nie żałować wcześniej podjętych decyzji.

Leave a Reply

Your email address will not be published