W jaki sposób zorganizować kurs języka angielskiego w firmie?

W wielu środowiskach pracy znajomość języka angielskiego nie jest atutem, a po prostu wymogiem. Jeśli jednak niektóre osoby spośród twojego zespołu nie posługują się nim sprawnie lub po prostu chcesz podwyższyć kompetencje swoich pracowników, warto rozważyć zorganizowanie kursu. Jak w praktyce wygląda takie przedsięwzięcie?

Kurs języka angielskiego dla firm – czy jest konieczny?

Rozwijanie kompetencji i podnoszenie kwalifikacji leży głównie w zakresie obowiązków pracodawcy. Nie inaczej jest w przypadku nauki języka angielskiego. Choć możemy oczekiwać od zespołu, że ten na własną rękę podniesie swoje umiejętności, zwykle skończy się to rozczarowaniem. I nie chodzi wcale o brak chęci ze strony pracowników.

Nauka języka lub podnoszenie jego poziomu nie jest tak prostą sprawą. Szczególnie jeśli chodzi o język charakterystyczny dla całej branży. Tu z pomocą przychodzą kursy językowe dla firm, które uwzględniają potrzeby i słownictwo konkretnej branży.

Dlaczego kursy językowe dla firm są skuteczne?

Angielski dla firm w formie dedykowanego kursu ma liczne zalety, które przekładają się na ogromne wyniki w nauce. Ich zaletą jest:

  • dostosowanie nauki języka do słownictwa i specyfikacji branżowej,
  • duża elastyczność pozwalająca łączyć naukę z pracą,
  • możliwość zadawania pytań osobom prowadzącym kursy,
  • usunięcie możliwości popełnienia i powielania błędów językowych dzięki kontroli osoby prowadzącej kursy,
  • indywidualne podejście do każdego uczestnika kursu.

Kursy językowe dla firm – stacjonarnie czy online?

Wygospodarowanie wolnego czasu przy pracy zawodowej i obowiązkach domowych jest nie lada wyzwaniem. Biorąc pod uwagę ten ograniczony czas, kurs języka angielskiego dla firm w formie online wydaje się znacznie korzystniejszą opcją. Dzięki temu możesz dotrzeć do większej liczby pracowników zainteresowanych udziałem w kursie, a tym samym podwyższasz kompetencje znacznej części swojego zespołu.

Pamiętaj również o odpowiedniej porze na kursy – przed lub tuż po pracy liczba osób biorących w nim udział zdecydowanie nie będzie powalać na kolana.

Leave a Reply

Your email address will not be published