Wynajem jachtów na Chorwacji: co musisz wiedzieć?

Nasz ochotę na niezwykłą wycieczkę? Chcesz oderwać się od codzienności i zobaczyć magiczne miejsca. Wynajem jachtów i wycieczka do Chorwacji być może jest idealną opcją dla Ciebie, Twoich bliskich i przyjaciół. Sprawdź, co warto wiedzieć, jeśli planujesz takie przedsięwzięcie.

rejs jachtem po Chorwacji

Wynajem jachtu Chorwacja – zapoznaj się z warunkami pogodowymi

Każda osoba, która ma chociaż odrobinę doświadczenia w żeglowaniu, wie, że swoje siły trzeba przekładać na zamiary. Aby dobrze zaplanować swoją wycieczkę, należy sprawdzić, z jakimi warunkami pogodowymi będziemy musieli się zmierzyć. Najniższe średnie temperatury panują we wrześniu i październiku i oscylują w granicach 20-25 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie w takich miesiącach jak kwiecień, maj i czerwiec. Wtedy mamy do czynienia z temperaturami rzędu 20-28 stopni.

Zdecydowanie najcieplejszy sezon przypada na lipiec i sierpień, bo w tym okresie termometr pokazuje średnio 30-35 stopni Celsjusza. Wybór odpowiednich warunków termalnych to sprawa indywidualna. Powinniśmy jednak pamiętać, by wziąć pod uwagę nasze możliwości i wiatr. W kolejnych miesiącach wskaźniki wynoszą:

  • 2 do 6 w skali Beauforta dla kwietnia, maja i czerwca
  • 0 do 6 w skali Beauforta dla lipca i sierpnia;
  • 2 do 10 w skali Beauforta dla września i października.

Jachty Chorwacja wynajem – zapoznaj się z najpopularniejszymi trasami

Wynajem jachtów i rejs po Chorwacji to szansa na niesamowitą przygodę i okazja do zobaczenia niecodziennych krajobrazów, które na długo zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom i uczestniczkom wycieczki. To opcja wprost idealna dla osób, które chcą się zrelaksować i sprawdzić jak prezentują się takie urokliwe miejsca jak wyspy Pag, Krk, Cres, Korcula, Hvar, Lastovo, czy Vis.

Jeśli chodzi o wybór trasy to warto w tym zakresie zaufać specjalistom. Po dokładnym zapoznaniu się z naszymi oczekiwaniami i możliwościami czasowymi, zaproponują nam najpiękniejsze i optymalnie dopasowane do nas rozwiązania.

Chcesz skorzystać z takiej okazji jak wynajem jachtu i rejsu do Chorwacji. Jeśli tak, najbezpieczniejszą opcją będzie współpraca z firmą, która ma za sobą wiele rejsów i wie, w jaki sposób zatroszczyć się o kwestie organizacyjne. Na taką pomoc możemy liczyć m.in. ze strony Polish Charter Agency.

Leave a Reply

Your email address will not be published