Cyrkonowe czy tytanowe implanty zębów – które wybrać?

Implanty zębowe to sposób na odzyskanie kompletnego uśmiechu. Ale jaki wariant wybrać? Sprawdź dostępne opcje i różnice między nimi, by podjąć właściwą, naprawdę przemyślaną decyzję.

Implanty zębów w Warszawie – cyrkonowe i tytanowe

Za implant zęba cyrkonowy zapłacimy więcej. Za tę cenę otrzymamy jednak znacznie lepszą estetykę. Cyrkonowe implanty zębów w Warszawie prezentują się jak prawdziwe zęby. W dodatku stosując to rozwiązanie nie będziemy musieli martwić się efektem szarych, przebarwionych dziąseł (opcja tytanowa wiąże się niestety z taką konsekwencją). Implant zęba tytanowy zasługuje na docenienie z powodu bardzo wysokiej wytrzymałości. Czy to jednak znaczy, że implanty cyrkonowe nie są wytrzymałe? Nic bardziej mylnego. Nowoczesne cyrkonowe implanty zębów w Warszawie charakteryzują się nadal bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Po prostu są one nieco słabsze w porównaniu z tytanem.

Implant zęba tytanowy i cyrkonowy – co z bezpieczeństwem?

Wszystkie rozwiązania stosowane w stomatologii muszą być sprawdzone, przebadane i bezpieczne dla pacjentów. Nie da się jednak ukryć, że niektóre opcje są na tym polu lepsze od innych. Czy takie różnice można zauważyć między implantami zębów cyrkonowymi i tytanowymi? Okazuje się, że tak.

Wybierając wariant tytanowy, musimy liczyć się z tym, że będzie dotyczyło nas wyższe ryzyko przylegania bakterii do implantu, niż gdybyśmy zdecydowali się na implanty cyrkonowe. Podobnie sytuacja przedstawia się z ryzykiem zapalenia okołowszczepowego. Tytan może doprowadzić także do wytworzenia się ogniwa galwanicznego w jamie ustnej.

Porównując obie opcje trzeba wspomnieć także o wpływie na układ immunologiczny oraz o skłonności do uczuleń. Tymi sprawami zupełnie nie musimy martwić się, jeśli zainwestujemy implanty stomatologiczne cyrkonowe.

Co jeszcze ma znaczenie?

Jeśli zastanawiamy się, jakie implanty zęba w Warszawie wybrać, najrozsądniej będzie odwiedzić profesjonalny gabinet stomatologiczny. W takich miejscach jak Varsovia Dental możemy spodziewać się kompleksowej opieki oraz wyczerpującego, przystępnego doradztwa. Przed wykonaniem implantów zęba specjaliści dokładnie zapoznają się z naszym stanem zdrowia, zweryfikują, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, a następnie zrealizują go. Obecnie taki proces wiąże się m.in. z dwiema wizytami i jest bezbolesny.

Nowoczesna stomatologia jest w stanie rozprawić się z wieloma problemami, które rzutują i na nasze zdrowie, i na pewność siebie. Dobrze dobrane cyrkonowe i tytanowe implanty zębów to bezpieczne, pewne rozwiązania. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że każdy przypadek jest indywidualny. Czasem leczenie może się przedłużyć – tak jest np. w sytuacji, gdy konieczne jest przeprowadzenie rekonstrukcji kości. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się skusimy, koniecznie nawiążmy współpracę ze sprawdzonymi, doświadczonymi i kompetentnymi ekspertami.

Leave a Reply

Your email address will not be published