Czym się charakteryzują zamki ceramiczne ortodontyczne?

Aparat ortodontyczny jeszcze jakiś czas temu kojarzył się głównie z korekcją zgryzu u dzieci. Dzisiaj po takie rozwiązanie chętnie sięgają również dorośli. W ten sposób nie tylko można zadbać o atrakcyjny wygląd uzębienia. Leczenie ortodontyczne często jest etapem, który trzeba zrealizować, aby przystąpić do zniwelowania innych wad uzębienia. W przypadku stałych aparatów ortodontycznych, należy postawić przede wszystkim na funkcjonalność i wysoką jakość. Istotne jest też zapewnienie pacjentom i pacjentkom odpowiedniego komfortu. Dzięki profesjonalnym zamkom ceramicznym jest to możliwe.

Wygląd zamków ceramicznych

Aparat ortodontyczny nosi się przez dłuższy czas, toteż nic dziwnego, że wielu osobom zależy na tym, żeby prezentował się atrakcyjnie. Dzięki nowoczesnym zamkom ceramicznym leczona osoba nie musi martwić się o ewentualne odbarwienia. Zastosowane rozwiązania charakteryzują się wysoką odpornością na zmianę kolorów na skutek picia kawy, herbaty itp. W efekcie konstrukcja przez cały okres noszenia prezentuje się schludnie i estetycznie. Mówiąc o wyglądzie, należy wspomnieć również o tym, jak dużą popularnością cieszą się zamki ceramiczne przezroczyste. Nie rzucają się w oczy, co doceni wielu pacjentów, stawiających na subtelne, dyskretne rozwiązania.

Rodzaje zamków ceramicznych

Wśród takich produktów znaleźć można:

1. zamki ceramiczne ligaturowe
2. zamki ceramiczne bezligaturowe

W pierwszym wariancie jedynymi elementami wykonanymi z metalu są łuki ortodontyczne. Ligatura sprawia, że cały system jest mniej widoczny. Nadal jednak można zindywidualizować wygląd aparatu, wybierając ligatury w różnych kolorach. Dzięki ich elastyczności pacjenci odczuwają mniejszy dyskomfort, podczas ustawiania uzębienia. Z kolei zamki bezligaturowe to rozwiązania, które da się regulować samodzielnie. Proces wymiany łuku zachodzi tu dużo sprawniej, za co odpowiadają specjalistyczne przesuwne zaciski. Metoda doceniana jest przez osoby stawiające na komfort, bowiem leczenie jest skrócone, a pacjent bądź pacjentka nie odczuwają dyskomfortu.

Co jeszcze warto wiedzieć o zamkach ceramicznych ortodontycznych?

Osoby, u których pojawiła się konieczność założenia aparatu ortodontycznego, często obawiają się dyskomfortu i bólu. Zaawansowane warianty, również te wyposażone w zamki ceramiczne, pozwalają zminimalizować nieprzyjemne odczucia. W dodatku nowoczesne aparaty estetyczne, chociaż prezentują się niepozorne (niektóre są niemal niewidoczne z daleka) są jednocześnie bezawaryjne. Za atrakcyjną wytrzymałość odpowiada oczywiście producent, dlatego dobrze będzie wybrać sprawdzony wariant. Oprócz wcześniejszych zalet, zamki ceramiczne doceniane są przez specjalistów oraz przez pacjentów/pacjentki również za to, że produkty są hipoalergiczne i mają niski profil. Na uwagę zasługuje też technologia, odpowiadająca za solidność systemu. Jednym z powszechnie wykorzystywanych rozwiązań jest RMM, zapewniająca wysoką siłę wiązania zamków ceramicznych.

Leave a Reply

Your email address will not be published