Leczenie guzów mózgu

Gamma Knife działa w oparciu o technologię, pozwalającą na bezinwazyjne leczenie guzów mózgu. Jak działa ta metoda i czy jej efekty można porównać z klasycznymi technikami operacyjnymi? W tym artykule przyglądamy się bliżej radiochirurgii stereotaktycznej.

 

Na czym polega nowoczesne leczenie guzów mózgu?

Każda ingerencja w ludzki organizm powinna być zaplanowana w taki sposób, żeby jak najbardziej ograniczyć ryzyko powikłań i innych incydentów, które mogą negatywnie wpłynąć na stan zdrowia pacjenta/pacjentki. W działaniach w obrębie komórek opon mózgowo-rdzeniowych należy zachować szczególną ostrożność. Nawet profesjonalne działania z dziedziny mikrochirurgii często wymagały rekonwalescencji. Zaawansowane technologie zaprojektowano tak, aby ograniczyć jakiekolwiek niedogodności związane z leczeniem.

 

Zalety leczenia guzów mózgu z pomocą urządzenia Gamma Knife

Metoda jest nowoczesną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Ten drugi typ działań wiązał się z ryzykiem powikłań, a osoba poddawana operacji musiała nastawić się na to, że będzie musiała spędzić w klinice pewien czas po zabiegu. Zabieg wykonywany z pomocą Gamma Knife pozwala:

  • na całkowicie bezbolesne przeprowadzenie działań, bez konieczności stosowania znieczulenia ogólnego;
  • na powrót do domu tego samego dnia.

 

dłonie starszych ludzi

 

Najważniejsza zawsze jest jednak skuteczność narzędzia. Zabieg ma charakter radiochirurgiczny, co oznacza, że ciągłość tkanek nie zostaje naruszona. Ze względu na świetne rezultaty, wygodę pacjentów oraz szybki czas przeprowadzania zabiegu, urządzenie zyskuje popularność na całym świecie i w tej chwili takie rozwiązanie wykorzystywane jest już w 300 punktach. Jednym z nich jest Centrum Gamma Knife Exira https://gammaknife-exira.pl/. Urządzenie pozwala na niezwykłą precyzję; jego dokładność wynosi 0,15 mm. W praktyce oznacza to, że specjalista skupia swoje działania na określonym obszarze, a tkanki znajdujące się w sąsiedztwie nie zostają uszkodzone.

Leave a Reply

Your email address will not be published