Rodzaje implantów stomatologicznych

Wskazaniem do zastosowania implantów zębów są m.in. nieprawidłowo wykształcone zawiązki zębów oraz utrata uzębienia, wynikająca z zaawansowanej próchnicy. Dziś sprawdzamy, co w tym zakresie proponuje współczesna stomatologia.

Nowoczesna implantologia – dlaczego kompletne uzębienie jest tak ważne?

Obecnie stosowane implanty zęba prezentują się nieskazitelnie i nie da się ich odróżnić od prawdziwych zębów. Często są szansą na odzyskanie pewności siebie. Czasem, dzięki nim, pacjent/pacjentka pierwszy raz od wielu lat może swobodnie się uśmiechać i pozbyć się dyskomfortu psychicznego.

Nie należy zapomnieć także o jeszcze jednej istotnej sprawie. Implanty stomatologiczne służą nie tylko poprawie estetyki uśmiechu. Dzięki nim pacjent/pacjentka może znowu wygodnie żuć i gryźć. Poprawia się także wyrazistość mowy.

Właściwie dobrany implant zęba uchroni nas także przed poważnymi problemami. Ubytki w uzębieniu mogą prowadzić bowiem do:

  1. przemieszczania się zębów;
  2. zaniku kości.

Bywa, że zmiany są tak zaawansowane, że wpływają na wygląd całej twarzy pacjenta/pacjentki.

Implanty zębowe – popularnie stosowane rozwiązania

Wiele klinik stomatologicznych, proponuje swoim pacjentom/pacjentkom kilka wariantów implantów.

Największym problemem implantów w trakcie użytkowania był w miarę upływu czasu zanik kości przy dziąśle. Dlatego stosujemy różne warianty implantów kilku firm, o różnej formie i o różnym zakończeniu.

Takie rozwiązanie stosuje się w stomatologii już od wielu lat. Implanty tytanowe są odporne na uszkodzenia i charakteryzują się dużą odpornością na ścieranie.

Leave a Reply

Your email address will not be published