Hulajnoga elektryczna dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wskazówki

Elektryczna hulajnoga to bardzo pożądany gadżet. Cenią go sobie zarówno osoby dorosłe, młodzież, jak i dzieci. Warto dowiedzieć się najpierw, czym konkretnie różnią się od siebie poszczególne modele oraz na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze hulajnogi elektrycznej dla własnego dziecka? Taki sprzęt musi w sobie łączyć wysoki poziom bezpieczeństwa, niezawodność, funkcjonalność, wygodę użytkowania i nienaganny design.

Wybór dziecięcej hulajnogi elektrycznej – czym się kierować?

Hulajnogi elektryczne dla dzieci wyróżniają się stabilnością, łatwością obsługi, minimalnym wysiłkiem ze strony kierującego oraz czerpaniem niezwykłej przyjemności z jazdy. Dzięki nim rodzice zadbają o to, aby ich dziecko nie spędzało wolnego czasu wyłącznie przed komputerem lub telefonem komórkowym. Dzieci zaczną propagować ruch na świeżym powietrzu i jednocześnie popracują nad swoją koordynacją ruchową oraz rozwojem zmysłu równowagi. Wybierając odpowiednią hulajnogę elektryczną dla dziecka warto kierować się następującymi kryteriami:

  • maksymalnym obciążeniem – należy wziąć pod lupę to, że dziecko cały czas rośnie, a niektóre modele dysponują pewnymi ograniczeniami w zakresie maksymalnego obciążenia,
  • wagą hulajnogi – kluczowe jest to, aby hulajnogi dla dzieci nie były zbyt ciężkie, gdyż w takim przypadku dzieci nie będą mogły z nich swobodnie korzystać,
  • wiekiem oraz wzrostem dziecka – producenci hulajnóg dbają o to, aby poszczególne modele były dopasowane do konkretnego wieku oraz wzrostu dziecka. Warto to sprawdzić jeszcze przed zakupem. Z hulajnogi elektrycznej w przestrzeni (po drodze) publicznej nie mogą korzystać dzieci do 10. roku życia (mogą to robić w strefie zamieszkania, pod nadzorem osoby dorosłej), natomiast dzieci powyżej 10. roku życia muszą posiadać odpowiednie uprawnienia (np. kartę rowerową),
  • zasięgiem hulajnogi oraz czasem ładowania – najczęściej wybierana hulajnoga elektryczna dla dzieci to ta o zasięgu w okolicach 20 km (lub powyżej), a jeśli chodzi o czas ładowania waha się on w granicach od 3 do 8 godzin.

Biorąc pod lupę powyższe czynniki rodzice z pewnością dokonają słusznego wyboru i podarują swoim pociechom wysokiej klasy sprzęt do codziennej rozrywki lub też służący im jako środek transportu w drodze do/ze szkoły.

Dobór hulajnogi elektrycznej dla dziecka – co jeszcze jest ważne?

Analizując dostępne hulajnogi elektryczne dla dzieci i dorosłych nie należy zapominać o maksymalnej prędkości (około 20-25 km/h), rozmiarze kół (np. większe sprawdzą się na nierównym terenie), wbudowanym oświetleniu i wodoszczelności. Hulajnoga dla dziecka powinna łączyć w sobie wszystkie te parametry, tak aby rodzice mieli pewność tego, że ich dziecko jest bezpieczne, a jednocześnie będzie czerpać dużo radości z jazdy. Ważnym aspektem jest również to, aby hulajnoga elektryczna dla dziecka posiadała funkcję „kick to start”, odpowiedzialną za uruchomienie jej dopiero po odepchnięciu się nogą od podłoża.

Leave a Reply

Your email address will not be published